Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

 
menu

nakretki link

 

 

OTWARCIE SEZONU:
MUZYKA I TAŃCE CYGANÓW Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA
Cygański Teatr Muzyczny TERNO – 60 lecie zespołu
3 maja 2015 godz 17:00

terno1Różnorodny i bogaty program przygotowany z okazji 60 lecia twórczości artystycznej Edwarda Dębickiego i jego 80 urodzin. TERNO przedstawi węgierskie czardasze, rosyjskie romanse oraz muzykę Cyganów bałkańskich i hiszpańskich.

TERNO zaprezentuje specjalny program z okazji przypadającego w 2015 r. jubileuszu 60- lecia . Jest to również 60- lecie pracy twórczej i artystycznej oraz 80 urodziny Edwarda Dębickiego, założyciela zespołu, kompozytora, muzyka, poety, jednego z największych cygańskich twórców i animatorów kultury cygańskiej w Europie. Uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego najwyższym odznaczeniem ludzi kultury i sztuki w Polsce Złotym Medalem GLORIA ARTIS.

terno2"Muzyka i tańce Cyganów z różnych stron świata"- to różnorodny i bogaty program, od węgierskich czardaszy, rosyjskich romansów po muzykę Cyganów bałkańskich,

hiszpańskich oraz popularne i lubiane melodie cygańskie. To barwne, pełne ekspresji tańce zbiorowe i solowe. Wspaniała orkiestra na czele z Edwardem Dębickim- wirtuozem akordeonu.

W programie m.in. kompozycje Edwarda Dębickiego z repertuaru Anny German i Edyty Geppert.

Skład zespołu: orkiestra- 2 skrzypiec, kajon, akordeon, gitara klasyczna, kontrabas.- 6 muzyków, tancerze i wokaliści - 6 artystów

Wystąpi również Zespół Tańca Artystycznego Etiuda i Zespół Tańca Rewiowego Sonata pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej.

WSTĘP WOLNY

Różnorodny i bogaty  program przygotowany z okazji 60 lecia twórczości artystycznej Edwarda Dębickiego i jego 80 urodzin. TERNO przedstawi węgierskie czardasze, rosyjskie romanse oraz muzykę Cyganów bałkańskich i hiszpańskich.

Wystąpi również młodzieżowy zespół tańca artystycznego Etiuda pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej.

WSTĘP WOLNY

 
POLSKA W UNII
Ciao Ciao Bambina
10 maja 2015 godz 17:00

ciao3Ciao Ciao Bambina – nasze włoskie boskie piosenki – monodram muzyczny inspirowany życiem Marino Marini

Koncepcja i reżyseria – Nicola Palladini

scenariusz - Małgorzata Wojtulewicz

To podróż przez historię czarownej włoskiej piosenki. Narrację prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu/fortepianu i gitary. Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające w klimat i atmosferę.

ciao1Ciao Ciao Bambina
Spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina" to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.
Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniałe prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu/fortepianu i gitary.
Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje,wprowadzające nas w klimat i atmosferę.
W ciągu 70 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma", "Guarda che luna", "Guaglione", "Kriminal Tango" czy ''Nie płacz kiedy odjadę'' i wiele innych.

NICOLA PALLADINI
Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show" w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, "Alicja w Krainie Czarów" w roli Szalonego Kapelusznika, "Across the Universe", "Marcelino, chleb i wino", "Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu".
ciao2W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej glowna rola Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok pózniej wTeatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", rownież kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio.
W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w inscenizacji "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
W tym samym 2013 wyreżyserował spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina, w którym z ogromnym sukcesem-ponad 30 spektakli od premiery w listopadzie 2013-wykreował postać Marino Mariniego.
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu Jesus Christ Superstar.
Obecnie pracuje również nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcieli się w role Oberona i Tezeusza. W tej roli zobaczyć go można od 28 grudnia 2014 roku.

Wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej.

WSTĘP WOLNY

 
PAŁACOWA MAJÓWKA
Jubileuszowa Prezentacja Pałacu Młodzieży
16 maja 2015 godz 10:00 - 14:00

PM 2-001Prezentacja różnorodnych specjalności, pracowni i dyscyplin z Pałacu Młodzieży z okazji jubileuszu. Już od 60-ciu lat ta największa w Warszawie placówka wychowania pozaszkolnego kształci kolejne pokolenia dzieci i młodzieży odkrywając talenty i pomagając rozwinąć najróżniejsze zainteresowania. Od informatyki po taniec, od malarstwa po teatr, od języków obcych po różne dyscypliny sportu i wiele, wiele innych działań obecnych na co dzień w Pałacu Młodzieży będzie można zobaczyć na scenie Amfiteatru i wokół niej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na naszą kolorową rozśpiewaną i roztańczoną majówkę. Przyjdźcie, aby wspólnie z nami świętować nasz jubileusz. W programie m.in.:

„Powrót Małego Księcia" – przedstawienie teatralne z elementami musicalowymi,

„Nowocześni z tradycjami" – artystyczny kolaż,

„To MY z Pałacu Młodzieży" – spektakl taneczny

WSTĘP WOLNY

 
WOLSKIE ZDARZENIA KABARETOWE
Kabareton Wola 2015
17 maja 2015 godz 16:00

WZKW programie satyrycznym TUSKULAND wystąpi Krzysztof Daukszewicz - satyryk, felietonista, tekściaż, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor.

Rozstrzygnięcie konkursu „O ZŁOTY NOS" – wręczenie nagród i prezentacja zwycięskich skeczy i piosenek kabaretowych.

Wystąpią także:Zespół Tańca Artystycznego Etiuda z Warszawy oraz Zespół Tańca Rewiowego Sonata z Konstancina Jeziorny, oba pod kierownictwem i w choreografii Lidii Leszczyńskiej.


Konkurs "O ZŁOTY NOS"

regulamin / karta zgłoszenia

WSTĘP WOLNY

 
WOLSKI KOROWÓD
Przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych
24 maja 2015 godz 14:00 - 19:00

Miasteczko namiotowe oraz Amfiteatr w Parku im. gen. J. Sowińskiego

Prezentacja ofert instytucji publicznych, placówek ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych i innych partnerów.

Nieodpłatne porady, konsultacje, badania profilaktyczne. Konkursy, gry integracyjne dla całych rodzin oraz występ artystyczny na scenie Amfiteatru.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st.Warszawy

WSTĘP WOLNY

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA
30 maja 2015 godz 12:00 - 18:00

Impreza organizowana na terenie parku im. generała Józefa Sowińskiego

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

WSTĘP WOLNY

 
PIKNIK Z OKAZJI 15-LECIA INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ
KONCERT PROJEKTU KTO TY JESTEŚ?
31 maja 2015 godz 10:00 i 1 czerwca godz. 10:00

Projekt Fundacji Niepodległości - skierowany do całej rodziny. Przybliża i podkreśla najpiękniejsze wartości, takie jak: miłość, patriotyzm, przyjaźń...  Wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej (Marika, Ania Brachaczek, Kasia Klich, Lilu, Ifi Ude, Michał Konarski i Jacek Stefanik), ansambl dziecięcy "Kto Ty Jesteś?" oraz  niezwykli muzycy. W programie również konkursy i zabawa z publicznością.

okładka kto ty jestes

IPN web logoWolaWebLogoOrganizator koncertu: Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Producent projektu: Fundacja Niepodległości
WSTĘP WOLNY

 


ULOTKA NA MAJ DO POBRANIA TUTAJ

 


 
 

zobacz także:

Ośrodek Kultury im. S. Żeromskiego >
Urząd Dzielnicy Wola >
www.kultura.wola.waw.pl >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Ośrodek Kultury im S. Żeromskiego
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.okwola.pl
, info@okwola.pl