Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

 
menu

 

zadaszonanakretki link

 

 

NowySezon

 

MAJ

 
Wolskie Zdarzenia Kabaretowe 
KABARETON WOLA 2014
4 maja 2014 godz. 17:00syrenka web

1606295 430373680429488 782412978 o1

"Kabaret 44-200 ? Nie kojarzę. Co to jest? zdaje się odpowiadać na pytanie przypadkowo spotkany przechodzień. Jest kompletnie nieświadomy, że już niedługo będzie wiedział. Będzie wiedział, bo ktoś mu powie, bo usłyszy i zobaczy, że młodzi, że nietypowi, że jacyś tacy, no nie wiem, giętcy.


Kabaret 44-200 to kabaret tylko z nazwy. To tak naprawdę stand-uperzy, to tak naprawdę konferansjerzy, improwizatorzy i wszystko inne. Kabaret 44-200 jest wszystkim tym czym chcieliby być inni artyści kabaretowi, ale nie mogą. Kabaret 44-200 dobiera sobie konwencje i ją realizuje. Czasem zagra pod publikę, a czasem zagrymasi i trzaśnie w stół. Kabaret 44-200 to wolność i swoboda twórcza. To energia, to żywioł, to seks bez zabezpieczeń.

 

Czwarta Fala Foto by ZEBRA FOTO TEAM  1Kabaret Czwarta Fala - kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność.

 

Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności.

Najbardziej znanym skeczem Kabaretu Czwarta Fala jest Pośredniak, czyli historia dwóch dresiarzy- Kloca i Wentyla którzy w poszukiwaniu pracy trafiają do redakcji Bravo Girl.

Młodość, pomysłowość i energia sceniczna- tak najkrócej można opisać twórczość Kabaretu.

Każdy ich występ jest inny, każdy niesie w sobie potężną dawkę pozytywnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Zawsze gotowi do działania, zawsze pełni zapału, zawsze otwarci na Twoje sugestie.      

Odkryj w sobie pokłady humoru o których do tej pory nie miałeś pojęcia, pozwól zaprosić się do świata absurdu w którym nigdy niczego nie możesz być pewien, pozwól porwać się Czwartej Fali!

WSTĘP WOLNY !

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 
Warsaw Challange 2014
10-11 maja 2014 

Warsaw Challenge w swojej formule to imponujące wydarzenie kulturalne.

Jest połączeniem sztuki tanecznej w najbardziej spektakularnej odmianie breakdance z zaciekła rywalizacja o charakterze turniejowym. Pojedynkom towarzysza koncerty, pokazy graffiti
oraz turnieje beatbox.

Dodatkowa atrakcja są pokazy innych stylów tańca. Każda z imprez odbywa się w sobotę i niedziele w drugi weekend maja. Start zaplanowany jest na godzinę 13.00, a zakończenie
na godzinę 22.00. Dynamiczna rozgrywkę przeplatają wizualizacje dotyczące partnerów sponsorów oraz patronów medialnych prezentowane na ekranach diodowych.

Pierwszego dnia odbywają się eliminacje breakdance (16 najlepszych zespołów z Europy). Rywalizacji towarzysza cztery koncerty w tym jeden gwiazdy zagranicznej oraz pokazy artystyczne takie jak: beatbox, inne rodzaje tańca i parkour. Zaraz po koncercie głównym wszyscy spotykają się z tancerzami i reszta artystów w jednym ze stołecznych klubów na imprezie towarzyszącej.

W finałową niedzielę występuje osiem zespołów tanecznych wyłonionych w drodze eliminacji z pierwszego dnia i osiem z zagranicy zaproszonych przez organizatora. Systemem pucharowym wyłoniony zostaje zwycięzca który otrzyma nagrodę prezydenta m.st. Warszawy. Drugiego dnia przewidziane są również cztery koncerty oraz pokazy taneczne i beatbox.


 
Muzyczne Spotkanie Klimatyczne 
występ m.in. Adrianny Biedrzyńskiej
17 maja 2014 godz. 17:00 syrenka web

fot5Wystąpią:

POGOTOWIE ENERGETYCZNE

Energia na cały rok- reggae, ska i rock.
Pogotowie Energetyczne to duża dawka dobrych dźwięków dopieszczona polskimi tekstami. 
Puzon, saksofon, dwie gitary, perkusja i bas to siła Pogotowia!

ABwebADRIANNA BIEDRZYŃSKA

Piosenki z gatunku tzw. biesiadno-cygańskich - "Ore Ore', "Dziś prawdziwych cyganów już nie ma" i polskie przeboje z lat 60 i 70 takie jak, "Nie bądź taki szybki Bill", "Przyjdzie na to czas", "Serduszko puka", "Kochać jak to łatwo powiedzieć", "Do zakochania jeden krok", " Rudy rydz", " Zloty pierścionek', "Gdzie jesteś mały Książe", "Przeklnę Cię", "Pamelo żegnaj", "Kocha się raz", "Gdy mi ciebie zabraknie", " Już nigdy", "Zachodni wiatr", " Nie płacz kiedy odjadę".

 W czasie recitalu nie może zabraknąć kilku znanych i lubianych utworów z Ady popowej płyty pt. DEBIUT - "Z woli dusz", "Tańczę by żyć".

WSTĘP WOLNY !

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 
VIII Festiwal Szkół Śpiewających Karaoke
18 maja 2014  godz. 16:00syrenka web

E- Mail Copy

Finał konkursu piosenki karaoke. W konkursie tym bierze udział młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego. Jak co roku uczestnicy konkursu zaprezentują znane polskie piosenki jak i również największe zagraniczne przeboje.

Zespół E-MAILL powstał w maju 2011 roku w Warszawie. Na początku działał pod nazwą Claudio & Gino. Założyli go Klaudiusz Danowski - Claudio i

LAYNA

Grzegorz Winiarski - Gino. Połączyła ich wspólna pasja-muzyka.
Ich utwory powstają w języku polskim, choć nie tylko.

 

Są połączeniem wielu gatunków muzyki disco polo i dance.
Formacja cały czas tworzy nowe utwory, koncertuje, a obecnie pochłonięta jest
tworzeniem materiału na pierwszą płytę, której przedsmak ukaże się w postaci singla i to już niebawem.
Ogromnymi zaletami zespołu E-MAILL jest umiejętność tworzenia niepowtarzalnego klimatu,
zaskakującego „SHOW” oraz bardzo dobry kontakt z publicznością.

Layna swą karierę wokalną zaczynała już jako 13-latka w kapeli rockowej. Jest ślicznie brzmiącym altem ,uwielbia śpiewając podkreślać moc swego głosu nie rezygnując przy tym z kobiecości w jego brzmieniu.

Brała udział w wielu konkursach wokalnych i warsztatach. Jak sama mówi : „Jestem eksperymentalnym zlepkiem wielu gatunków muzycznych i wielu rodzajów technik wokalnych a zarazem indywidualnością ,która zawsze mówi głośne „ja” w każdym podejmowanym przedsięwzięciu muzycznym.” Pisze teksty a także komponuje muzykę.

 karaoke-loga

WSTĘP WOLNY !

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 
Feel the Folk
Występ zespołu folklorystycznego SGH
25 maja 2014 godz. 16:00

Rzeszów Copy


Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na koncert wiosenny pod hasłem “Feel the Folk”, podczas którego zaprezentuje bogactwo polskiego folkloru: tańce i przyśpiewki z różnych regionów naszego kraju.

Emocje oraz pozytywna energia gwarantowane!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych folkiem, jak również tych, którzy z polskim folklorem mieli mało do czynienia, ponieważ to świetna okazja, by się przekonać czym jest taniec i śpiew ludowy!

WSTĘP WOLNY ! 
Polska w Unii - Słowiańskie brzmienia
31 maja 2014  godz. 17:00syrenka web
 
Wystąpią: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Przepióreczka" oraz KWARTET JORGI.

KWARTET JORGI
 - Od momentu powstania zespół tworzą:
   ·  Maciej Rychły - flety, bębny
   ·  Waldemar Rychły - gitara
- Obecnie współpracujący muzycy:
   ·  Andrzej Brych, Tomasz Mazur - trąbka
   ·  Janusz Brych; Łukasz Banaszkiewicz - saksofon
   ·  Bartosz Bryła; Tomasz Dolezich, Aleksandra Szwejkowska-Belica, Dawid Fabisiak- skrzypce
   ·  Mateusz Nowicki - fagot
   ·  Ryszard Bazarnik; Radosław Nowakowski; Kuba Pogorzelski, Jacek Kisielewski - bębny
   ·  Tomasz Kiciński - dudy

kapela groznaDotychczasowa dzialalność:
Setki koncertów w Polsce.
Koncerty indywidualne i udział w festiwalach - w Niemczech, Francji, Anglii (m.in. na Festiwalu Fletowym BBC), Czechach, Słowacji, Szwecji, Kanadzie,USA, w Wenezueli (w ramach Dni Kultury Polskiej)....
 
Kilka sezonów koncertów propagujących muzykę w szkołach w ramach projektu "Pro Sinfonika".
Warsztaty twórcze organizowane m innymi przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
 
Współpraca z teatrami (tworzenie muzyki): Teatry w Gnieźnie, Legnicy, Wałbrzychu, "Kana" w Szczecinie, „Lalki” w Warszawie; „Animacji” w Poznaniu;  Witkacego w Zakopanem; "Wierszalin", "Gardzienice".
Wykorzystanie muzyki w filmach polskich i zagranicznych oraz w nagraniach radiowych.
Filmy telewizyjne o zespole.

WSTĘP WOLNY!

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 

CZERWIEC

 
Dzień Dziecka na Woli - "Królewska Wola"
1 czerwca 2014 godz. 12:00 - 18:00syrenka web

szczegóły wkrótce...

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 

 

 
Warszawski Festiwal Szantowy
PORT WOLA
7 czerwca 2014 godz. 16:00

port-wolaa

Wystąpią laureaci poprzednich edycji, czyli: Żarty Na Bok, Abordaż, Gondola Kondora i Rysiek Zagożdżon oraz gwiazda wieczoru ORKIESTRA DNI NASZYCH

 

"Orkiestra Dni Naszych" to ponad 20 lat podróży koncertowych po Polsce i Europie (Niemcy, Szwecja). To ponad 2000 zagranych koncertów i 19 nagranych płyt.

ODN posiada bardzo szeroki i bogaty repertuar, dlatego też ich koncerty należy podzielić na trzy grupy. Najbardziej charakterystyczne, znane i lubiane są koncerty folkowe, których ODN jest po części prekursorem i klasykiem gatunku. Fani od lat znają folkową twórczość grupy, dlatego też wspólne śpiewanie z publicznością to koncertowa norma. Druga grupa to koncerty balladowe z Krainy Łagodności, od których zaczęła się cała przygoda z muzyką. Ostatnią grupą są specjalne, autorskie koncerty dla dzieci, zawsze na żywo, interaktywnie, wesoło i mądrze. 

ODN grał na najważniejszych polskich scenach: Sali Kongresowej PKiN, kilkukrotnie na Przystanku Woodstock, Miss Word, koncertach sylwestrowych na rynkach Krakowa (2000 rok), Warszawy (1999 rok) i wielu innych.

Koncerty ODN pokazywały w całości lub we fragmentach wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne. Grupa współpracuje także z Jurkiem Owsiakiem. Uczestniczyła w jego programach telewizyjnych "Kręcioła" (TVP 2). "Orkiestra Dni Naszych" zaznacza także swoją obecność w kinowym filmie Jurka Owsiaka pt. "Najgłośniejszy Film Polski" o Przystanku Woodstock, dostępnym na DVD.

Zespół w swojej autorskiej twórczości łączy elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka. Najkrótszym określeniem  stylu niech będzie jednak "folk&roll". 


wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200  WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk
portwola loga
 
Na Wolę po zdrowie
8 czerwca 2014 godz. 14:00 - 19:00syrenka web

szczegóły wkrótce...

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 
wynajem:
THE NATIONAL
TROUBLE WILL FIND ME
9 czerwca 2014 

Klub Stodoła ma przyjemność zaprosić na koncert międzynarodowej gwiazdy sceny indierockowej – The National zagrają 9 czerwca w Amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie!

The National powstali w 1999 roku w mieście Cincinnati w stanie Ohio, obecnie rezydują na nowojorskim Brooklynie. Autorem tekstów zespołu, często określanych jako „mroczne i melancholijne", jest Matt Berninger– wokalista formacji. Resztę zespołu tworzą dwie pary braci: Aaron (gitara i klawisze) i Bryce Dessner (gitara) oraz Scott (gitara basowa) i Bryan Devendorf (perkusja).

www

Zespół zagra w Polce w ramach trasy promującej szóstą w 14-letniej karierze grupy, płytę „Trouble Will Find Me". Sami muzycy określają ten album, jako najbardziej pewny siebie zbiór utworów, będący jednocześnie hołdem dla w pełni rozwiniętej artystycznej wizji, tematycznie poświęconej zjawisku, jakim jest brak snu.

Pierwszą inspiracją dla nowych utworów była nowonarodzona córka gitarzysty Aarona Dessnera. Muzyk po powrocie z 22 miesięcznej trasy promującej poprzednią płytę „High Violet", przyznał, że obecność małego dziecka sprawiła, że popadł w stan, który sam określił „bezsennością i nieustającą czujnością". Zamykając się w zespołowym studiu na swoim podwórku, zaczął komponować melodie oddające jego przeżycia związane z tym nowym doświadczenie.

SUPPORT: ST. VINCENT

www2St. Vincent to pseudonim docenianej na świecie gitarzystki, wokalistki i autorki tekstów w jednym - Annie Clark. Amerykańska National Public Radio Music opisała ją jako "Artystkę, która nieustannie na nowo definiuje pojęcie władania gitarą elektryczną".

Już 25 lutego ukaże się jej czwarty solowy album, który zatytułowany jest po prostu St. Vincent. Ukazuje on Clark jako pewną siebie i opanowaną indywidualistkę, w której muzyce przesterowane, agresywne gitary idealnie komponują się ze śmiałymi wokalizami. W tle, poza sekcją rytmiczną, towarzyszą im elementy elektroniczne.

Ostatnia solowa płyta Annie, Strange Mercy, została nazwana przez New York Times "jednym z najlepszych wydawnictw 2011 roku". Rok później Artystka rozpoczęła współpracę z byłym członkiem legendarnego Talking Heads, Davidem Byrnem, a owocem tej kolaboracji był album Love This Giant.

W 2013 roku St. Vincent została uhonorowana nagrodą za pomysłowość w sztuce, przyznawaną corocznie przez Instytut Smithsona.

 

Bilety w cenie 165pln dostępne na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.stodola.pl oraz w biletach na terenie całego kraju od 3 stycznia 2014.


 
Bądźmy Razem Bezpieczni 
Inauguracja kampanii społecznej
13 czerwca 2014 godz. 10:00 - 14:00syrenka web

brb logo3 2012 07 18 Copy

 Impreza zamknięta, udział po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji.

Już po raz 6. Spółka Tramwaje Warszawskie organizując kampanię społeczną pn. „Bądźmy Razem Bezpieczni” zwraca szczególną uwagę wszystkim uczestnikom ruchu drogowym na istotny problem bezpieczeństwa w ruchu tramwajowym.

W tym roku Tramwaje Warszawskie wraz ze Spółkami Tramwajowymi z Krakowa, Torunia, Gorzowa Wlkp, Grudziądza, Częstochowy, Chorzowa, Łodzi, Wrocławia i Poznania będzie prowadzić działania zwiększające bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na skalę ogólnopolską.

Inauguracja kampanii odbędzie się 13 czerwca 2014 roku i potrwa do 31 grudnia 2014 r.

O godz. 10:00 rozpocznie się konferencja prasowa, mająca na celu uwrażliwienie wszystkich uczestników ruchu drogowego – kierowców, pieszych, rowerzystów, motocyklistów na wszelkie zagrożenia i konsekwencje, jakie wynikają z braku ostrożności na drogach i torowiskach.

W trakcie konferencji uczestnicy obejrzą na telebimach symulacje wypadków tramwaju z samochodem osobowym z Torunia i Krakowa oraz materiały filmowe z innych miast Polski, obrazujące szeroko prowadzone działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W programie imprezy, na którą zaprosiliśmy uczniów klas 4 i 5 szkół podstawowych przewidziane są następujące atrakcje:

•             Występy grupy tanecznej Equrolla Dance

•             Pokazy technik samoobrony WAKT i grupy interwencyjnej Straży Miejskiej

•             Parada motocyklistów

•             Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

•             Warsztaty „Bezpieczny rowerzysta”

•             Edukacja na symulatorach bezpiecznej jazdy

•             Konkursy dla dzieci

•             Spektakl edukacyjny „KULEK”

•             Wręczenie zestawów gadżetów odblaskowych dla każdego ucznia

Niezmiernie cieszy nas fakt, że kampania społeczna „Bądźmy Razem Bezpieczni” z roku na rok znajduje coraz większe grono odbiorców, co znacząco przekłada się na zmniejszenie się ilości wypadków mających miejsce na drogach. Spółka współrealizuje założenia „Dekady Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020” polegające na poprawie światowego bezpieczeństwa drogowego poprzez dążenie do zredukowania liczby osób zabitych i rannych w wypadkach drogowych.

Kampania będzie promowana na:

1) powierzchni zewnętrznej prawych burt tramwajowych w Warszawie– 40 wagonów typu 105N;

2) powierzchni zewnętrznej burt tramwajowych w miastach:

Łódź, Toruń, Kraków, Wrocław, Częstochowa, Gorzów Wlkp., Chorzów, Grudziądz;

3) monitorach LCD 19” w tramwajach – wyświetlanie spotu kampanii w miastach: Warszawa, Łódź, Toruń, Kraków, Grudziądz, Wrocław, Częstochowa, Gorzów Wlkp., Chorzów;

4) plakaty (ramki, tablice, koszyki w tramwajach) w tramwajach w Warszawie i w/w miastach;

5) plakatach w szkołach i urzędach w Warszawie;

6) książeczkach edukacyjnych „Bądźmy Razem Bezpieczni” – 10 tys egz.

8) gadżetach „odblaski życia”

9) stronie internetowej tw.waw.pl/ badzmyrazembezpieczni

10) antenie Radia Zet - emisja spotu radiowego;

11) antenie TVP Warszawa i TVP Regiony –emisja spotu telewizyjnego, relacja na żywo;

14) spektakl edukacyjny "Kulek":

· Teatr Kamienica - 20 spektakli edukacyjnych dla 7 000 dzieci

15) interaktywne warsztaty edukacyjne

16) lekcje w miasteczku ruchu drogowego Straży Miejskiej

Udział w inauguracji kampanii w amfiteatrze wyłącznie po dokonaniu zgłoszenia mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30.04.2014 r.

i podanie następujących danych:

     Nazwa i dokładny adres szkoły

     Numer klasy

     Ilość uczniów

     Ilość opiekunów

     Dane wychowawcy klasy: Imię i nazwisko, telefon komórkowy, adres e-mail

Prosimy o podanie tytułu e-maila:– „Inauguracja BRB – 13.06.2014 r.”

Decyduje kolejność zgłoszeń i kompletność danych podanych w zgłoszeniu 

plansza -TV 1280x610 v1

 
"Gryka jak śnieg biała" 
Spektakl historyczny w wykonaniu warszawskich Skautów Europy
15 czerwca 2014 godz. 19:30syrenka web

gry1 Copy

150 młodych aktorów, dziewcząt i chłopców w wieku 8-18 lat, postanowiło symbolicznie przedstawić ostatnie 200 lat polskiej historii dla swoich rówieśników i dla całych rodzin w formie spektaklu. Będzie muzyka, gra świateł, pantomima, balet, dialogi, śpiew chóru, efekty specjalne. Wzruszająca scena chrztu uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pojedynek o ukochaną, trudne lata niewoli narodowej, spotkanie Trzech Wieszczów, zapierająca dech w piersiach scena Bitwy Warszawskiej 1920 r. i wiele więcej.

gry2To już drugi tego typu spektakl w wykonaniu skautów. Rok temu w amfiteatrze na Bemowie w obecności ponad tysiąca widzów przedstawili w spektaklu „Do tych łąk zielonych” m.in. bitwę pod Grunwaldem, debaty sejmowe końca XVII w., zwycięstwa husarii.

 

Dziewczęta i chłopcy sami wymyślają scenariusz, przygotowują scenografię, stroje, piszą teksty. Liczą, że i tym razem nie obejdzie się bez łez wzruszenia i wybuchów radości.

WSTĘP WOLNY!

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 
Finał XXXIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych
21 czerwca 2014 godz. 16:00syrenka web

Ośrodek Kultury od 34 lat jest organizatorem Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych o zasięgu województwa mazowieckiego.

paza CopyW czasie 5 dni mogą zaprezentować się zespoły w wielu kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, kabaretowych  i teatralnych.  Rokrocznie Przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, dając im możliwość prezentacji swoich umiejętności i pasji w przygotowanych specjalnie programach, ocenianych przez profesjonalne Jury. Możliwość występu przed publicznością mobilizuje wykonawców, podnosząc w nich wartości artystyczne do osiągania coraz wyższego poziomu. W ubiegłym roku w przeglądzie wystąpiło 77 zespołów, 88 wokalistów , ogółem wzięło udział 1249 osób.

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 
wynajem:
KOZAK FESTIWAL 
Koncert charytatywny na rzecz pomocy Ukrainie
22 czerwca 2014 godz. 16:00 

Napięta sytuacja nad Dnieprem od dawna porusza cały świat. Starcia, ofiary, aresztowania, ciągłe poczucie zagrożenia, walka o wolność – to od miesięcy codzienność dla naszych wschodnich sąsiadów. Nie możemy być obojętni na ludzką krzywdę. Musimy jednoczyć się i pomagać ludziom takim jak my, zwykłym, bezbronnym obywatelom. Jedni robią to poprzez branie udziału w manifestacjach, inni wygłaszając przemowy. My możemy okazać nasze wsparcie poprzez uczestniczenie w Kozak Festiwal - cały przychód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany potrzebującym.

Dobór zespołów na Kozak Festiwal nie był przypadkowy – Naaman to przedstawiciele reggae, muzyki kojarzącej się z miłością i szacunkiem do ludzi. W punkowych tekstach TZN Xenna i Apteki znajdziemy niechęć do niszczących człowieka systemów. Kozak System natomiast to przedstawiciele muzycznej sceny zza naszej wschodniej granicy. Dla każdego z tych zespołów wolność ma największe znaczenie, żadnemu z nich nie jest obojętny los borykających się z ogromnymi problemami obywateli Ukrainy, łączy ich dodatkowo chęć pomocy niebiesko – żółtym. A nas, publiczność, niech połączy twórczość muzyków – okażmy swoje wsparcie naszym sąsiadom, biorąc udział w kwietniowym koncercie Kozak Festiwal!

 

Pochodząca z Lubina formacja Naaman to prawdziwa muzyczna bomba, która wybuchając na scenie zalewa publiczność radością i pogodną energią. Muzycy z Dolnego Śląska mają na swoim koncie m.in. występy na Przystanku Woodstock, Slot Art Festiwal oraz festiwalach reggae w Ostrowie Wielkopolskim i Ostródzie. Pierwszy głos składu, charyzmatyczna Nadia, sprawia, że każdy koncert to nie tylko eksplozja niezapomnianych emocji, ale również nieustająca interakcja z publicznością. Co tu dużo mówić - Naaman to spora dawka dobrego polskiego reggae.

TZN Xenna to prawdziwa legenda polskiego punkrocka. Mimo, że powstali ponad 30 lat temu, swój pierwszy studyjny album wydali dopiero w 2012 roku. Wcześniej odrzucali wszystkie propozycje nagrań – nie akceptowali żadnych zobowiązań, żadnej cenzury, kompromisy były nie dla nich.  Odbiorców swojej szczerej, pyskatej twórczości znaleźli na koncertach – i to takich odbiorców, którzy cenią ich po dziś dzień. W połowie lat 80. zniknęli ze sceny, ale po wielu latach postanowili na nią powrócić, a grono ich fanów powiększyło się o kolejne pokolenia punkowców.

Założona w 1983 roku przez Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego Apteka to kultowa kapela na polskiej scenie punkrokowej. Na koncie ma takie albumy jak „Synteza”, „Big Noise”, czy „Urojone całe miasto”, setki koncertów i wiele nagród. Mimo upływu lat APTEKA to wciąż niepowtarzalna mikstura transu, psychodeli, rocka, niesamowitej energii i żywiołowości - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.

Ukraińska grupa Kozak System, założona w 2012 roku przez byłych członków zespołu Haydamaky, to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu. Połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki,  punka, rocka i reggae oraz siły przekazywanych tekstów i mocy instrumentów tworzą ich niepowtarzalny styl, który zjednuje im fanów również poza granicami kraju nad Dnieprem. 

Pomóżmy naszym wschodnim sąsiadom. Oby nigdy nie mieli okazji się odwdzięczyć.

Bilety Cegiełki:

35zł w przedsprzedaży, 45zł. w dniu koncertu do nabycia w sieciach eventim i na www.eventim.pl

 


 

 
III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
"Wiwat Wakacje 2014"
28 czerwca 2014syrenka web

Zobaczymy kunszt tancerzy i tancerek w rytmach tańców standardowych (walc, tango, walc wiedeński, slowfoxtrot, quickstep) i latynoamerykańskich (samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive). Uczestnikami turnieju będą dzieci, młodzież i dorośli, którzy zatańczą w kategoriach wiekowych 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat oraz powyżej lat 15. W turnieju wezmą udział pary w grupach rekreacyjnych oraz sportowych w klasach tanecznych od E do A – najwyższej klasy krajowej.IIIottWEB

wola ok LOGO Tramwaje Warszawskie podglad-w600-h200-h100 ekultura24 TuWola PROMOCJAZAROGIEM logo-w110-h200 WARSZAWA-96 5 miasto nkkkk

 

 

SIERPIEN

 
wynajem:
PATTI SMITH
AND HER BAND
17 sierpnia 2014 

Patti 300x300Ikona nowojorskiego punk rocka, która wniosła do niego pierwiastek feminizmu i dużą dawkę poezji. Piosenkarka, pisarka, malarka, zagorzała pacyfistka. Jej debiutancka płyta Horses trafiła na listę stu najważniejszych płyt wszechczasów, a ona sama – do Rock and Roll Hall of Fame. Już 17 sierpnia legendarna Patti Smith wystąpi w warszawskim Amfiteatrze w Parku Sowińskiego, aby zaśpiewać swoje największe przeboje, takie jak Because the Night, czy Gloria oraz twory z najnowszego albumu Banga.

Organizatorem koncertu jest Makroconcert

KUP BILET >

Patti Smith urodziła się w 1946 roku w Chicago. Po porzuceniu studiów wyjechała do Paryża, gdzie występowała w ulicznej trupie teatralnej. Na początku lat 70. powróciła do Nowego Jorku i dołączyła do grupy poetów eksperymentujących – St. Mark's Poetry Projeck. Poza tworzeniem poezji zajmowała się również pisaniem recenzji płyt do takich czasopism jak Creem i Rolling Stone. W 1974 roku razem z muzykami Lenny'm Kaye'em, Irvanem Karlem, Jay Dee Daughertym i Richardem Sohlem nagrała swojego pierwszego singla Piss Factory, a rok później wydała debiutancki album Horses. Pionierskie połączenie wczesnego punkrocka z poezją przyniosło jej wielki rozgłos na całym świecie, a co za tym idzie - wyprzedane koncerty w USA i Europie. W 1976 roku zespół wydał płytę Radio Ethiopia, ale dopiero krążek Easter osiągnął taki duży komercyjny sukces jak debiutancki Horses. Znalazł się na nim nieśmiertelny przebój Becouse the Night, który podarował Patti Bruce Springstin. Po ukazaniu się w sprzedaży longplaya Wave, na którym znalazły się takie hity, jak Frederick oraz Dancing Barefoot, Patti Smith na długie lata pożegnała się ze sceną.

W 1996 roku Artystka nagrała krążek Gone Again, z utworem poświęconym Kurtowi Cobainowi – About a Boy. W kolejnych latach Patti Smith z zespołem zarejestrowała dwie kolejne płyty Peace and Noise oraz Gung Ho, z których utwory 1959 i Glitter in Their Eyes zostały nominowane do nagrody Grammy w kategorii Best Female Rock Vocal Performance.

Patti Smith to nie tylko wokalistka, ale również uzdolniona malarka i pisarka. Jej rysunki można było podziwiać np. w muzeum Andy'ego Warhola, a jedna z książek - Poniedziałkowe Dzieci - została wyróżniona nagrodą National Book Award oraz przez 37 tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa. W 2005 roku Patti Smith została odznaczona przez francuskie Ministerstwo Kultury prestiżowym tytułem Komandora Orderu Sztuki i Literatury, a w 2007 roku dołączyła do Galerii Sław Rock and Rolla.

W 2012 roku na sklepowe półki trafił jedenasty album Patti Banga, który wielu krytyków uznało za jej najlepszy materiał od czasów Horses. Poruszający, szczery, ze świetnymi tekstami, nawiązujący do twórczości Boba Dylana czy The Doors, zawiera takie utwory jak This Is the Girl (napisany dla Amy Winehouse), Fuji-San (zainspirowany trzęsieniem ziemi w Japonii), czy Nine (który skomponowała dla swojego przyjaciela – Johnny'ego Deepa).

Już 17 sierpnia Patti Smith, jedna z najważniejszych postaci nowojorskiej alternatywy przełomu lat 60. i 70., wystąpi na jedynym koncercie w Polsce.

Zapraszamy!

 


 
 zobacz także:

Ośrodek Kultury im. S. Żeromskiego >
Urząd Dzielnicy Wola >
www.kultura.wola.waw.pl >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Ośrodek Kultury im S. Żeromskiego
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.okwola.pl
, info@okwola.pl