Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

 
menu

nakretki link

 

 

Wolskie Zdarzenia Kabaretowe
KABARETON WOLA 2015
29 sierpnia 2015 godz. 17:00

Wystąpią:

Kabaret PÓŁ-SERIO – laureat tegorocznego konkursu - „BITWA O ZŁOTY NOS

Na serio o "Pół-serio"

Kabaret obchodzić będzie we wrześniu 10-lecie. Jesteśmy kabaretem... czteropokoleniowym. Występowaliśmy ponad 350 razy, także poza granicami kraju - kilkakrotnie w Wiedniu, Wilnie, Trokach, w planach - Londyn. Najbardziej przeżywaliśmy występ w Domu Aktora Weterana w Skolimowie, a wśród publiczności Danuta Rinn, Irena Kwiatkowska. I wielkie, ciepłe przyjęcie. Ogromne wzruszenie.

Teksty własne, muzyka własna. Dużo koloru - pióra, wachlarze, ale i podarte dżinsy- jak to w życiu. Żart i wzruszenie, śmiech i zamyślenie - taki koktajl przyrządzamy, mieszając satyrę z liryką.

Nagrody są, liczne, mobilizują, ale największą nagrodą jest zawsze aplauz publiczności.

Przygarnął nas kilka lat temu Ośrodek Kultury "Arsus", stwarzając warunki do prób, tam gramy regularnie w trzeci czwartek miesiąca.

Wszystko, co nas ubarwia - rekwizyty, stroje, itp. pochodzi z własnych szaf.

 

TRZECI ODDECH KACZUCHY - w programie: „Od hippisa do sołtysa”

Maja-i-Andrzsej

Wielu ludzi zadaje pytanie:"Dlaczego Trzeci Oddech Kaczuchy?". Ano dlatego, że powstali w 1981 roku, kiedy był pierwszy oddech polityczny, trzeci - dlatego, że była ich trójka: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko i Zbyszek Rojek. A dlaczego Kaczuchy? Dlatego, że w ich dziecięcych czasach ich idolami nie była Gąska Balbinka, czy Jacek i Agatka, ale Kaczor Donald! Ich piosenki: Kombajnista, Pytania syna poety czy „Wódz „ były przebojami w latach 80 –tych.

Kim są? Zawsze oscylowali w pobliżu kabaretu, nie będąc kabaretem. Z czasem, nie chcąć iść pod prąd oczekiwań swoich widzów, zaczęli mowić monologi i grać na scenie skecze. Ale generalnie w zdecydowanej większości śpiewają po prostu piosenki, na wesoło, ponieważ uważają, że otaczajaca ich rzeczywistość jest na tyle ponura, że przynajmniej piosenki powinny je rozjaśniać.

 Obecnie Trzeci Oddech Kaczuchy tworzą: Maja Piwońska (głównie wokalistka), Andrzej Janeczko (autor tekstów i piosenek, śpiewa, gra na gitarze, w skeczach i monologach). We dwójkę tworzą program muzyczno-kabaretowy będący ciągłym dialogiem z publicznością. Nie lubią  polskiej telewizji, ponieważ uważają, że zabiera wolność a oni nie uznają żadnych świętości zwłaszcza wśród polityków .Prywatnie Andrzej jest sołtysem małej wsi koło Łodzi, choć całe życie mieszkał w mieście. Stąd tytuł programu: „Od hippisa do sołtysa!”

adres oficjalnej strony

WSTĘP WOLNY


 
WOLSKI TEATR LETNI
SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ
30 sierpnia godz. 19:30


Reżyseria: Marcin Sławiński, Scenografia: Wojciech Stefaniak,
Muzyka: Mamadou Diouf i Sama Yoon
Obsada: Lucyna Malec, Marek Siudym głos dr Oliovskiego – Jan Kobuszewski
Produkcja: Joanna Cywińska i Agencja Produkcyjna Palma

wtl26awtl26bSpróbujmy jeszcze raz to przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku.
Tekst Murraya F. Schisgala to światowy hit komediowy, napisany przez autora niezapominanego filmu Tootsie (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej).
Spektakl obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, poruszając jednocześnie ważne i trudne damskomęskie tematy.
W części pierwszej On- niespełniony aktor, którego kariera sprowadza się obecnie do reklamowania karmy dla kotów i Ona- rozczarowana i zmęczona życiem policjantka spotykają się w dość nieprzyjemnej sytuacji. Okazuje się jednak, że twardej policjantce i wrażliwemu artyście może być do siebie bliżej, niż się wydaje. Trzeba tylko pokonać strach i spróbować jeszcze raz…
W drugiej części On-znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony i Ona niespełniona i niedopieszczona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia i namiętności nowoczesnymi metodami terapii pewnego kontrowersyjnego seksuologa. 

WSTĘP WOLNY 

 


 
 

zobacz także:

Ośrodek Kultury im. S. Żeromskiego >
Urząd Dzielnicy Wola >
www.kultura.wola.waw.pl >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Ośrodek Kultury im S. Żeromskiego
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.okwola.pl
, info@okwola.pl