Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

nakretki link

 

 

PROGRAM NA MAJ pobierz

 
SKALDOWIE
Wiosna... znów nam ubyło lat! 
1 maja 2016 godz. 16:00

SkaldowieKoncert zespołu  Skaldowiew kameralnym składzie, inaugurujący sezon w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Założyciele i liderzy zespołu Skaldowie, Jacek i Andrzej Zielińscy, przypomną między innymi takie przeboje  jak: „Prześliczna wiolonczelista",  „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", „ Z kopyta kulig rwie" , Wszystko kwitnie w koło" i wiele, wiele innych...

Pozostali muzycy to: Bogumił Zieliński, Rafał Tarcholik, Gabriela Zielińska – Tarcholik.

Zapraszamy serdecznie do sentymentalnej, muzycznej podróży!

www.skaldowie.pl

Wstęp wolny

 

 
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!
3 maja 2016 godz. 16:00


Koncert piosenek patriotycznych z różnych epok. W programie będzie można usłyszeć zarówno te, dedykowane 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, jak i te śpiewane w okresie I  i II wojny światowej czy  w dwudziestoleciu międzywojennym. Ciekawe połączenie najbardziej znanych utworów walczącej i niepodległej Polski. Wykonawcami będą artyści związani z warszawskimi scenami muzycznymi: Anna Grabowska i Piotr Pieron. Oboje od wielu lat zdobywają serca publiczności śpiewając  w spektaklach teatralnych i operowych, ale jest im bliski także nieco lżejszy repertuar.

Artystom  akompaniować  będzie - Urszula Borkowska.

Zaprosimy publiczność do wspólnego śpiewania naszych narodowych pieśni i  piosenek, co zawsze tworzy niezwykłą atmosferę koncertu.

Wstęp wolny

 
WYNAJEM - FUNDACJA CENTAURUS
GRAMY DLA ZWIERZĄT
w całej Polsce!
7 maja 2016 godz. 12:00 - 21:00


MRWystąpi:
Maryla Rodowicz

Ambasadorka Fundacji CENTAURUS

Atrakcje: miasteczko zwierząt, miasteczko zabaw dla dzieci, pokazy iluzji, malowanie twarzy, gry i zabawy, kuchnia wegetariańska, jarmark, wybory Miss i Mister Kundelków, wystawa "Człowiek i Zwierzę", mnóstwo innych atrakcji !

Kup cegiełkę/bilet na koncert na www.gramydlazwierzat.pl

Więcej na:
www.gramydlazwierzat.pl

www.miastadlazwierzat.pl

www.centaurus.org.pl
 

Organizator: Fundacja CENTAURUS
Wstęp wolny

Patronat medialny:

tvpinteriazłote

 
KOBIETA DO ZJEDZENIA
spektakl Magdaleny Smalary 
8 maja 2016 godz. 16:00


kobieta do zjedzeniaPiosenki o przyjemnościach, najsmaczniejszy recital Rzeczpospolitej!

Muzyczna opowieść o jednej z naszych największych namiętności. Będzie o smakach, apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, skrobiach i różnorodnych dietach.

Wprawdzie nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym co jedzą, wprawdzie niektórym jest wszystko jedno, ale warto uświadomić sobie, że o jedzenia pisali najwięksi, nadając mu rangę niemalże metafizyczną, dość wspomnieć proustowskie Magdalenki.

Aktorce towarzyszy zespół w składzie: Urszula Borkowska, Marcin Świderski, Konrad  Kubicki, Marcin Słomiński.

Wstęp wolny

 
WYNAJEM - UNIWERSYTET WARSZAWSKI
JESTEM Z UW - ABSOLWENCI ABSOLWENTOM
14 maja 2016 godz. 17:00


Koncert jest częścią obchodów 200- lecia Uniwersytetu Warszawskiego i zwieńczeniem Światowego  Zjazdu Absolwentów UW. Na scenie zobaczymy i usłyszymy artystów związanych z UW, m.in. Magdę Umer, Elektryczne Gitary, T.Love i Muńka Staszczyka, Zespół Reprezentacyjny, Poparzonych Kawą Trzy, Ifi Ude, Ernesta Brylla, Marcina Stycznia, Alicję Majewską, Kazika Staszewskiego i kwartet Pro Forma oraz big-band Zygmunta Kukli.

Prowadzenie: absolwenci UW – Artur Andrus i Katarzyna Pakosińska.
Reżyseria: prof. Andrzej Strzelecki, Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Organizator: Uniwersytet Warszawski

Wstęp za wejściówkami, którymi dysponuje organizator. Szczegóły na www.uw200.pl

Rejestracja na Zjazd i koncert >>>


 
WYNAJEM - KLUB STODOŁA
ZBIGNIEW WODECKI
with Mitch & Mitch Orchestra and Choir
Ze specjalnym udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej
pod batutą Cannibal Mitcha.
15 maja 2016

wodecki wwwPo wyprzedanym koncercie w klubie Stodoła Zbigniew Wodecki Mitch & Mitch Orchestra and Choir wystąpią w Warszawie ponownie. Tym razem koncert odbędzie się 15 maja w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Dla wygody widzów w sprzedaży dostępne są tylko miejsca siedzące.

Historia spotkania Artystów jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej debiutanckiej płycie z roku 1976 pt. Zbigniew Wodecki. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Mimo, że album jest niesłychanie spójny stylistycznie, oryginalny aranżacyjnie, melodyjny i wypełniony piękną liryką to hity takie jak Rzuć to wszystko co złe, Panny mego dziadka czy Posłuchaj mnie spokojnie nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.

Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach. Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu ukazało się koncertowe stereofoniczne wydanie CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1.

Tym razem wspaniały repertuar z albumu z 1976 roku będziemy mieli okazję usłyszeć w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Fenomenalny kompozytor, instrumentalista i wokalista Zbigniew Wodecki w towarzystwie zespołu Mitch & Mitch, chóru i orkiestry zaprezentują go warszawskiej publiczności 15 maja.

ZAPRASZAMY

Bilety:

 • PŁYTA:

  Kat. I – miejsca siedzące numerowane – 160 pln
  Kat. II – miejsca siedzące numerowane – 130 pln
 • TRYBUNA:
  Kat. III – miejsca siedzące nienumerowane – 110 pln

Bilety do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Organizator: Klub Stodoła

 
KONCERT MŁODZIEŻOWEJ
RADY DZIELNICY
Woo Men, Eiffel Towels, Karolina Czarnecka
21 maja 2016 godz. 18:30

12545862 10153873201947171 1067892691 oKoncert zorganizowany z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Wystąpią zespoły młodzieżowe: Eiffel Towels i Woo Men, w finale imprezy wystąpi Karolina Czarnecka, której towarzyszą muzycy: Mateusz Łupiński - puzon, Bartłomiej Łupiński - puzon, syntezator, Kuba Łupiński - trąbka, Michał Siwak - dj, Marcin Wippich - perkusja.

Zespół Woo Men pojawił się na scenie rozrywkowej w grudniu 2013 roku.
Od tego czasu podbijają serca publiczności kolejnych festiwali i klubokawiarni nie pozostawiając innego wyboru, jak tylko ulec hipnotyzującym dźwiękom swojej muzyki. Łączy ona w sobie nie tylko mocne rockowe uderzenie z wiecznie młodym funkowym brzmieniem, ale także potrafi zaskakiwać uwodzącym akcentem delirycznego zapamiętania.

Skład zespołu:
Wokal - Michał Malicki
Gitara prowadząca - Jan Stawiarski
Gitara Basowa - Tytus Duchnowski
Gitara rytmiczna/Klawisze - Bartosz Mróz
Perkusja - Mateusz Kulesza

Zespół Eiffel Towels został utworzony pod koniec sierpnia 2014 roku. Założyli go Antoni Machej(gitara rytmiczna i wokal) oraz Michał Maciążek(gitara prowadząca). Wraz z rozpoczęciem projektu zaproszony został do wspólnego udziału perkusista - Krzysztof Henrych. W tym składzie rozpoczęli tworzyć własną twórczość, do której każdy dokładał swoją cegiełkę ze zgoła innych stylów muzycznych, tworząc oryginalną i energiczną, płynącą wprost z ich serc mieszankę. Przez długi czas mieli problem ze znalezieniem gitarzysty basowego, który był kilkukrotnie zmieniany, aby w końcu od listopada 2015r. został nim Filip Kucharczyk.

Organizator: Młodzieżowa Rada Dzielnicy

Wstęp wolny

 
WOLSKI KOROWÓD
przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych
22 maja 2016 godz. 15:00

Miasteczko Pomocowo – Zdrowotne:

 • godz. 14.00 - 18.00
  Prezentacja ofert instytucji publicznych, placówek ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych i innych partnerów.
  Nieodpłatne porady, konsultacje, badania profilaktyczne. Konkursy, gry integracyjne dla całych rodzin.

Amfiteatr:

 • od godz. 17.00 – występy artystyczne i konkursy rodzinne,
 • od godz. 18.00KWARTET RAMPA w programie pn. „Piosenka jest dobra na wszystko"

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Wstęp wolny

 
IMPREZA BILETOWANA
DWIE POŁÓWKI POMARAŃCZY
Teatr Capitol
28 maja 2016 godz. 19:00

 

 • Obsada: Jarosław BOBEREK, Marta CHODOROWSKA, Grażyna ZIELIŃSKA, Cynthia KASZYŃSKA, Cynthia KUŹNIAK
 • Autor: Iga Kownacka
 • Reżyseria: Maria Ciunelis
 • Ruch sceniczny: Zofia Rudnicka
 • Scenografia: Magdalena Michalska
 • Kostiumy: Michalina Rydel, Joanna Sobczak
 • Opracowanie muzyczne: Piotr Golla
 • Projekt plakatu: Marcin Fidura
 • Data premiery: 09.09.2012 r.
 • Czas trwania: 100 minut z przerwą

pomarancza2Sex, hotel i polskie wesele. Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za córkę zmarłego.

Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku - wręcz odwrotnie. To nie jest grzeczne przedstawienie! A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki? Dla wielkiej miłości zrobi się... wszystko...

 

IMPREZA BILETOWANA

Ceny biletów:

 • boczne sektory – 20 złotych
 • środkowy sektor 25 złotych
 • krzesła na proscenium – 35 złotych.

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro oraz www.biletyna.pl


 

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA
29 maja 2016 godz. 12:00 - 17:00

Stanowiska animacyjne, zabawy, konkursy, warsztaty artystyczne, dużo atrakcji!

 • godz. 13.00 występy w Amfiteatrze, w programie m.in. widowisko biorące udział w konkursie „Rodzice Dzieciom"
 • godz. 14.00 koncert Majki Jeżowskiej.

organizator: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Wstęp wolny

 
IMPREZA BILETOWANA
WARIATKA
Spektakl teatralny
4 czerwca 2016 godz. 19:00

Autor - Nadieżda Ptuszkina
Reżyseria -
Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia - Wojciech Stefaniak

Kostiumy - Dorota Roqueplo 

Muzyka - Maciej Makowski 

Przekład - Zbigniew Landowski

Produkcja - Agencja Produkcyjna PALMA

Występują - EDYTA OLSZÓWKA I LESŁAW ŻUREK

partner 571Ona- 40-letnia Marina, szalona i destrukcyjna, przerażona upływem czasu, dla miłości gotowa uwodzić, kokietować, stosować emocjonalny szantaż, a nawet oferować czysto handlowy układ. On- 30-letni Aleksiej, czarujący mąż i ojciec, niestroniący od przygód, trochę cyniczny i pewny siebie. Ich rzekomo przypadkowe spotkanie uruchomi lawinę niekontrolowanych, chwilami niezwykle komicznych, chwilami dramatycznych zdarzeń, nie zabraknie namiętności, walki, przewrotnych, świetnie napisanych dialogów, obnażających jakże odmienny sposób widzenia świata przez kobiety i mężczyzn. „Wariatka" to tragikomedia, która ma w sobie wszystko, co powinien mieć genialny rosyjski dramat, nie pozwala przestać się śmiać, by za chwilę „wcisnąć widza w fotel" wywołując wzruszenie i łzy. Gdzie jest granica między złudzeniami, a brutalną rzeczywistością? Jak blisko krawędzi szaleństwa można znaleźć się szukając w życiu szczęścia? Czy w miłości zawsze ktoś musi przegrać, a wszystkie chwyty są dozwolone?...

Spektakl „Wariatka" powstał na podstawie tragifarsy autorstwa współczesnej rosyjskiej dramaturg, scenarzystki, reżyserki teatralnej i filmowej - Nadieżdy Ptuszkiny. Urodzona w Leningradzie, ukończyła Państwowy Instytut Teatralny, a w 1977 roku została absolwentką wydziału reżyserii teatralnej Studium przy moskiewskim MchAT. Ptuszkina jest autorką ponad 60 sztuk, kilkunastu zrealizowanych scenariuszy filmowych i kilku wyreżyserowanych przez siebie pełnometrażowych filmów.

 Ceny biletów:

 • boczne sektory – 15 złotych
 • środkowy sektor 20 złotych
 • krzesła na proscenium – 25 złotych.

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro oraz www.biletyna.pl

 

 

 

 
WYNAJEM - GALICJA PRODUCTIONS
COMA SYMFONICZNIE
11 czerwca 2016 godz. 20:00 (wejście od 18:00)

symfonicznie-b-iext4832024Po sukcesie, jaki odniósł na przestrzeni ostatnich lat, projekt COMA SYMFONICZNIE, mamy zaszczyt zaprosić na kolejną, wyjątkową odsłonę tego cyklu. Ostatni, pożegnalny koncert Symfoniczny odbędzie się w Warszawie, w Parku Sowińskiego już 11 czerwca 2016 roku.

W czerwcu 2009 r. miał miejsce specjalny koncert zespołu Coma wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich - marzenie każdej rockowej grupy. W kolejnych latach zespół wraz z orkiestrą występował kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce. Koncerty symfoniczne Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.

Ponad dwugodzinne widowisko zabierze słuchaczy w wyjątkową podróż przez dyskografię zespołu, prezentując najważniejsze utwory z dorobku Comy w aranżacjach z kilkudziesięcioosobowym składem Orkiestry. Podczas koncertu pojawią się numery doskonale znane fanom z wydawnictwa "Symfonicznie", ale nie tylko.

Bilety do nabycia:

Bilety wyłącznie z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

 
XVI Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka
SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
12 czerwca 2016 godz. 18:00

LMMuzyka klasyczna to nie tylko utwory słyszane za murami sal koncertowych. Już po raz 16. Orkiestra Sinfonia Varsovia organizuje Festiwal dla mieszkańców Warszawy. Po raz kolejny zagra w środku miasta – w parkach, na placach, w muzeach.

Festiwal rozpocznie wyjątkowe wydarzenie – Sinfonia Varsovia wystąpi w Amfiteatrze Sowińskiego w samym sercu Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. Orkiestrę poprowadzi obchodzący w tym roku jubileusz 80. Urodzin Maestro Jerzy Maksymiuk, a cały koncert uświetni znany szerokiej publiczności pianista i kompozytor Leszek Możdżer.

W programie znajdą się utwory Georga Gerschwina, znanego z takich kompozycji jak Summertime czy Błękitnej rapsodii oraz Leonarda Bernsteina, który skomponował muzykę m.in. do popularnego musicalu West Side Story. Bilety na koncert inauguracyjny będą dostępne w symbolicznej cenie – już od 20 zł. Na pozostałe koncerty odbywające się w ramach Festiwalu będzie wstęp wolny.

Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu został zainicjowany w 2001 roku przez założyciela i wieloletniego dyrektora orkiestry – Franciszka Wybrańczyka. Ta cykliczna impreza, dostępna dla bardzo szerokiej publiczności, wpisała się już na stałe w pejzaż kulturalny Warszawy, zyskując sobie sympatię jej mieszkańców. Ideą Festiwalu jest zaprezentowanie słuchaczom wielkich dzieł literatury muzycznej w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz znakomitych solistów i dyrygentów.

W tym roku Festiwal rozpocznie się 12 czerwca w Amfiteatrze Sowińskiego, a zakończy równo tydzień później, 19 czerwca, w siedzibie Sinfonii Varsovii podczas plenerowego koncertu przy Grochowskiej 272. Współorganizatorem koncertu inaugurującego Festiwal jest Wolskie Centrum Kultury.

 

Biceny biletów:

 • sektor lewy i sektor prawy - 20 złotych
 • sektor środkowy - 25 złotych
 • sektor VIP na proscenium - 80 złotych

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro oraz www.biletyna.pl

logo nowe SV plus Syrenka

 

 
KONCERT LAUREATÓW
XXXVI Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych
19 czerwca 2016 godz. 16:00

PAZA 0342Wręczenie nagród i występ Laureatów w kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, kabaretowych i teatralnych.

 

Wstęp wolny

 

 
WYNAJEM
WARSAW SUMMER FESTIVAL
1 lipca 2016 godz 16:00

WarsawSummerNowyWARSAW SUMMER FESTIWAL 
Jedyne takie wydarzenie w stolicy przeczytaj wydarzenie !!!
Impreza Plenerowa można napisać w centrum Warszawy
Warszawska Wola Amfiteatr Park Sowiński , tego miejsca nie musimy Wam przedstawiać , każdy Warszawiak wie dokładnie gdzie znajduje się Amfiteatr .
1 lipca rozpoczęcie wakacji 2016r. z tego tytułu organizujemy imprezę z muzyką klubową na której zagrają można śmiało napisać najbardzej popularni Dj z Polski oraz Gwiazdy zza Granicy jako główni artyści imprezy.

WEJŚCIÓWKI MOŻNA KUPIĆ W DNIU IMPREZY
- VIP 250 ZŁ
- NORMALNY 45 ZŁ

LUB METODĄ PAYPAL:
 www.wejsciowkinaropoczeciewakacji.pl

 
WYNAJEM - AGENCJA ARTYSTYCZNA PRO MUSICA
III LETNI FESTIWAL OPEROWY
15 lipca 2016 godz 20:00

carmenG. BIZET - CARMEN

W roli tytułowej Aleksandra Yakushevich

Chór Opery Polskiej, Roncole Verdi Ochestra pod dyrekcją Francesco Bottigliero

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl