Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

 
menu

nakretki link

 

 

Letnie Spotkania Klimatyczne
W RYTMIE REGGAE I SKA
5 września 2015 godz. 17:00

W programie m.in. pokazy tańca przygotowane przez Szkołe Tańca Rising Stars, zabawy i konkursy z publicznością. W finale Koncert zespołu Cała Góra Barwinków.

cała gora barwinkow foto

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie cztery płyty długogrające. Ostatnia z nich - ‚Beat 2 Meet U‘ - ukazała się w 2013 roku. W 2008 roku ukazał się winylowy singiel z piosenką ‘Ta ostatnia niedziela’. W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy teŜ w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”. Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem czwarte miejscu w plebiscycie pisma ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku’. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Drugi singiel z tej płyty - ‘Tracę czas’ - gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki. Kolejne płyty – ‚Kocham kłopoty‘ (2010) i ‚Beat 2 Meet U‘ (2013) - ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym. W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu ‚X Factor‘ w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem. CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie około 600 występów w kraju i za granicą. Skład: Kuba Kaczmarek – bas/śpiew Tomek Kaczmarek – gitara/chórki Maciek Kulej – klawisze Jakub Syguda – perkusja Artur Wilk – gitara Karol Ryś – puzon Paweł Tyrała – saksofon Daniel Michoń – trąbka Bartosz Klich – realizator zespołu 

oficjalna strona zespołu

WSTĘP WOLNY

 
WARSZAWA WALCZY
6 września 2015 godz. 16:00

Koncert z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 76. rocznicy wybuchu Wojny Obronnej 1939 roku.

W programie zaprezentowane zostaną znane piosenki nawiązujące do historii Wojny Obronnej 1939 roku i Powstania Warszawskiego. Przewidziany jest również poczęstunek tradycyjną wojskową grochówką.

zdjęcia z obchodów 75. rocznicy wybuchu Wojny Obronnej 1939 roku w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego

WSTĘP WOLNY

 
INAUGURACJA 11. WOLSKIEJ JESIENI KULTURY
12 września 2015 godz. 16:00

W programie oferta kulturalna wolskich instytucji kultury oraz koncert zespołu pop-rockowego Poparzeni Kawą Trzy.

12asaPoparzeni Kawą Trzy w składzie:

Romano
vokal altowyi sax też

Zasadowy i Kwaśny "syn Skawy"
gitarrra, vokal pomocniczy

Mariano Italiano
sax tenorowy i barytonowy, vokal pomocniczy .... nocne zwiedzanie miasta tanio

Wojtek Jagielski
przeszkadzajki, szmery, perkusja

Mario
bass .... baryton

Krzyś
trąbka, tuba, vokal pomocniczy .... śluby, pogrzeby, chrzciny, zasklepiania, poczęcia ...

Krtek
puzon, vokal pomocniczy... nocne zwiedzanie miasta tanio

 

 

oficjalna strona zespołu

WSTĘP WOLNY


 

 
4. Warszawski Festiwal Szantowy PORT WOLA
o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
13 września 2015 godz. 16:00

IMG 4484Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego oraz Klub Żeglarski Przechyły zapraszają do wzięcia udziału w 4. Warszawskim Festiwalu Szantowym PORT WOLA. Festiwal jest szansą dla młodych talentów sceny szantowej, amatorów poszukujących doświaczenia scenicznego oraz wszytkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w repertuarze muzyki żeglarskiej, zagrać na scenie i wystąpić przed publicznością w towarzystwie GWIAZDY FESTIWALU!

ZOSTAŃCIE MUZYKAMI SCENICZNYMI!

Zagranie koncertu jest niezastąpionym etapem rozwoju muzycznego, jednak dostęp do warszawskich scen jest zwykle zarezerwowany dla wykonawców, którzy mają już doświadczenie sceniczne. W ten sposób koło się zamyka i odsuwa początkujących muzyków od możliwości zrobienia kariery muzycznej. Podczas naszego festiwalu, zamierzamy dać wszystkim chętnym możliwość pokonania tej bariery, na zasadzie autorskiego występu. Każdy, kto zgłosi się do wzięcia w nim udziału, zagra koncert w ramach konkursu wykonawców. Zwycięzcy konkursu zagrają w koncercie finałowym w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Oczywiście bagaż doświadczeń to nie jedyna korzyść dla naszych uczestników!

Tam gdzie konkurs, muszą też być nagrody!


uniwersalne2015Czym jest 4. Warszawski Festiwal Szantowy PORT WOLA?

To konkurs amatorskich zespołów zakończony finałowym koncertem z udziałem zaproszonych gości i GWIAZDY SCENY SZANTOWEJ. Jest on również szansą dla „"młodzieży szantowej".

Finaliści zawalczą o PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY WOLA M.ST. WARSZAWY podczas koncertu finałowego na scenie Amfiteatru w Parku Sowińskiego. Poza samymi działaniami konkursowymi spodziewamy się dużej dawki dobrej zabawy, integracji z ludźmi oraz rozwoju wiary w własne możliwości. Choć tylko kilku wykonawców zdobędzie oficjalne nagrody, wszyscy będą mieli szansę radośnie i kreatywnie spędzić czas.

Dla kogo jest 4. Warszawski Festiwal Szantowy PORT WOLA?

  • Dla tych, którzy... nie grali na scenie, a zawsze chcieli
  • Dla tych, którzy... mieli kontakt ze sceną, ale brak im doświadczenia
  • Dla tych, którzy... z grupą ludzi często spędzali czas grając i chcieliby spróbować co by było, gdyby stworzyli zespół
  • Dla tych, którzy... myśleli o stworzeniu zespołu, ale zawsze mieli za daleko
  • Dla tych, którzy... chcieliby zaprezentować swoje wykonania znanych piosenek na scenie
  • Dla tych, którzy... mają własny materiał i chcieliby przedstawić go publiczności
  • Dla tych, którzy... mają już zespół i chcieliby powiększyć grono swoich fanów
  • Dla tych, którzy... chcieliby spędzić weekend w luksusowym ośrodku na mazurach za darmo
  • Dla tych, którzy... od dawna grają i śpiewają, ale nie grywali szant i chcieliby spróbować

W tym roku udział w FESTIWALU wezmą m.in.: RITMO BLOKO, THE TAMBLERS, GDYNIA RADIO, ŻARTY NA BOK, ABORDAŻ

Z przyjemnością informujemy, że oficjalną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie MIETEK FOLK OLSZTYN. Oficjalna strona zespołu to mietekfolk.pl. Gościnnie zagrają; THE TAMBLERS, ZAGOŻDŻON RYSIEK, ABORDAŻ.
W FINALE konkursu zagrają; JOLLY ROGER, ZWROT PRZEZ TWARZ, GDYNIA RADIO, ŻARTY NA BOK, SZCZĘŚNIAK KRZYSZTOF 

140223g015004-DSC 0214-1600MIETEK FOLK OLSZTYN jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie MIETEK FOLK OLSZTYN – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki Mietków zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich. Zespół regularnie gości na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską; zarówno nad morzem jak i na Mazurach. W dorobku zespołu znajdują się 4 płyty z autorskimi programami opowiadającymi o piratach i życiu na morzu. Muzyka, teksty piosenek, kolorowe stroje słowem osobowość sceniczna grupy sprawia ze widzowie cenią sobie atmosferę która zespół potrafi stworzyć podczas koncertów na żywo. Doskonały kontakt z publicznością od lat doceniany jest regularnie przez organizatorów festiwali żeglarskich, tawern, i klubów oraz eventów firmowych. Spontaniczna błyskotliwa konferansjerka muzyków, spora dawka improwizacji i muzycznego happeningu, tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko w stylu MIETEK FOLK OLSZTYN.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Organizator: 570 587 094 (Jacek)

Dyrektor festiwalu: 789 040 008 (Ela)

Dyrektor artystyczny festiwalu: (Diana)

sponsorzy i partnerzy:

PortLogoSponsor 02 PortLogoSatoria 04 PortLogoSponsor 01 

logo

pobrane

patronat medialny:

PortLogoSponsor 03

 

WSTĘP WOLNY

 
WOLSKI TEATR LETNI
KABARET NA KONIEC ŚWIATA
19 września godz. 19:00

KNKŚ fotka własna

Kabaret na Koniec Świata to piwniczny kabaret literacki, w którym występują zawodowi aktorzy związani m.in. z warszawskimi teatrami - Dramatycznym, Ateneum, Narodowym, Na Woli. Od czterech lat występują na Scenie Przodownik na Olesińskiej 21 w Warszawie (należącej obecnie do Teatru Dramatycznego) i tam, dla wtajemniczonej publiczności zrealizowali już około 40 programów. W swojej twórczości odwołują się do takich pojęć jak absursd, abstrakcja, purnonsens, ale od niedawna wychodzą także do szerszej publiczności z różnorodnym repertuarem.

Obsada: Olga Sarzyńska, Zuzanna Grabowska, Wojciech Solarz, Sebastian Stankiewicz, Paweł Koślik, Maciej Makowski.

Kierownik muzyczny: Mateusz Wachowiak

Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski

WSTĘP WOLNY

 
Konkurs muzyczny dla dorosłych
KARAOKE SHOW!
20 września 2015 godz. 17:00

Konkurs muzyczny dla dorosłych - Karaoke Show ma w tym roku swoją premierę! Powstał we współpracy z Ośrodkiem Kultury im.Stefana Żeromskiego oraz firmą Art-Impresariat. Pomysłem do stworzenia swojego rodzaju nietuzinkowego wydarzenia dla dorosłych był "Festiwal Śpiewających Szkół", w którym udział mogły brać tylko dzieci i młodzież do 18 roku życia. Konkurs muzyczny dla dorosłych - Karaoke Show jest konkursem wokalnym, którego utwory (jak sama nazwa mówi) będą odtwarzane w wersji karaoke. Udział w konkursie może wziąć każdy, kto ukończył 18 rok życia i przygotował piosenkę w języku polskim. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!!!

W finale imprezy wystąpi Nicola Palladini, który zaśpiewa razem z publicznością popularne, wielkie włoskie przeboje.

IMG 0191NICOLA PALLADINI po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.

Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show" w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, "Alicja w Krainie Czarów" w roli Szalonego Kapelusznika, "Across the Universe", "Marcelino, chleb i wino", "Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu".

W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej glowna rola Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", również kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio.

W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w inscenizacji "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.

W tym samym 2013 wyreżyserował spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina, w którym z ogromnym sukcesem-ponad 50 spektakli od premiery w listopadzie 2013-wykreował postać Marino Mariniego.

Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu Jesus Christ Superstar.

Pracował również nad musicalowa wersja Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcielił się w role Oberona i Tezeusza.

REGULAMIN | FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Sponsorzy i partnerzy:

KIM

PortLogoSatoria 04

logo

pobrane    
 rsz rising  LogoAvon1

patroni medialni:

     

WSTĘP WOLNY


 

 
WOLSKI TEATR LETNI
KIEDY KOTA NIE MA...
26 września godz. 18:00

pobrane

 DSC0095Obsada: Piotr Cyrwus,Viola Arlak, Piotr Zelt, Cynthia Kaszyńska, Marta Wierzbicka, Aleksandra Grzelak ,  


Reżyseria: Andrzej Rozhin
Scenografia kostiumy: Joanna Pielat-Rusinkiewicz
Przekład: Klaudyna Rozhin
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz

 

"Kiedy kota nie ma..." istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii

 DSC0115sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być

abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

 

 

 

WSTĘP WOLNY

 
11. WOLSKA JESIEŃ KULTURY
27 września 2015 godz. 16:00

E. FLINTA PLAKAT fot. Wojtek Olszanka 12Ł. Zagrobelny PLAKAT Fot. PiotrPorÖbski serwisSonyMusicPolska 11


Koncert na zakończenie sezonu w Amfiteatrze.
Wystąpią Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny z zespołami.
Organizator: Urząd Dzielnicy W
ola m.st. Warszawy

WSTĘP WOLNY

 


logo

rsz rising LogoAvon1

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck.warszawa.pl
, info@okwola.pl