Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

nakretki link

 

 

PROGRAM NA MAJ pobierz

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY
WARIATKA
Spektakl teatralny
4 czerwca 2016 godz. 19:00

Autor - Nadieżda Ptuszkina
Reżyseria -
Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia - Wojciech Stefaniak

Kostiumy - Dorota Roqueplo 

Muzyka - Maciej Makowski 

Przekład - Zbigniew Landowski

Produkcja - Agencja Produkcyjna PALMA

Występują - EDYTA OLSZÓWKA I LESŁAW ŻUREK

partner 571Ona- 40-letnia Marina, szalona i destrukcyjna, przerażona upływem czasu, dla miłości gotowa uwodzić, kokietować, stosować emocjonalny szantaż, a nawet oferować czysto handlowy układ. On- 30-letni Aleksiej, czarujący mąż i ojciec, niestroniący od przygód, trochę cyniczny i pewny siebie. Ich rzekomo przypadkowe spotkanie uruchomi lawinę niekontrolowanych, chwilami niezwykle komicznych, chwilami dramatycznych zdarzeń, nie zabraknie namiętności, walki, przewrotnych, świetnie napisanych dialogów, obnażających jakże odmienny sposób widzenia świata przez kobiety i mężczyzn. „Wariatka" to tragikomedia, która ma w sobie wszystko, co powinien mieć genialny rosyjski dramat, nie pozwala przestać się śmiać, by za chwilę „wcisnąć widza w fotel" wywołując wzruszenie i łzy. Gdzie jest granica między złudzeniami, a brutalną rzeczywistością? Jak blisko krawędzi szaleństwa można znaleźć się szukając w życiu szczęścia? Czy w miłości zawsze ktoś musi przegrać, a wszystkie chwyty są dozwolone?...

Spektakl „Wariatka" powstał na podstawie tragifarsy autorstwa współczesnej rosyjskiej dramaturg, scenarzystki, reżyserki teatralnej i filmowej - Nadieżdy Ptuszkiny. Urodzona w Leningradzie, ukończyła Państwowy Instytut Teatralny, a w 1977 roku została absolwentką wydziału reżyserii teatralnej Studium przy moskiewskim MchAT. Ptuszkina jest autorką ponad 60 sztuk, kilkunastu zrealizowanych scenariuszy filmowych i kilku wyreżyserowanych przez siebie pełnometrażowych filmów.

 Ceny biletów:

  • boczne sektory – 15 złotych
  • środkowy sektor 20 złotych
  • krzesła na proscenium – 25 złotych.

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro , na www.biletyna.pl
oraz wWolskim Centrum Kultury: Działdowska 6 (pn, wt., pt., 8-16, śr., czw., 8-19) a  także w  Amfiteatrze w  dniu przedstawienia.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury 

 

 

 
X FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SZKÓŁ
Koncert finałowy
5 czerwca 2016 godz. 16:00

logo rgb 300dpiKonkurs wokalny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.
Dla młodych artystów udział w Festiwalu Szkół Śpiewających, to możliwość występu na dużej scenie w koncercie finałowym. Jest też okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności swojego talentu wokalnego i pokonania tremy, a może nawet wstępem to estradowej kariery?

Eliminacje odbywają się w szkołach, bierze w nich udział 300- 400 uczniów, spośród których jury wybiera najlepszą 15-tkę.Festiwal co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przez lata konkurs dzielnicowy urósł do rangi wojewódzkiej.

Na zakończenie imprezy wystąpi Kapela Czerniakowska

czerniakowska01Kapela Czerniakowska - grupa muzyczna wykonująca utwory z obszaru folkloru miejskiego, założona w 1968 roku przez Sylwestra Kozerę, obecnie kierownika artystycznego Kapeli, ale także znakomitego muzyka, aranżera , autora tekstów.
Od 1971 zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych, kilkaset programów telewizyjnych i radiowych. Podczas swojej działalności artystycznej Kapela zdobyła trzy Złote Płyty Polskich Nagrań. Zespół przemierzył tysiące tras koncertowych w Polsce i za granicą, rozsławiając folklor warszawski na całym świecie.
Współpracowali z wieloma znanymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej. Obecnie wykonując autorskie przeboje Kapela podejmuje nowe wyzwania artystyczne, współpracując z wykonawcami muzyki hip-hop i rap, z którymi wspólnie nagrała piosenkę „Pierwszy Sierpnia”. Wystąpili także gościnnie w utworze „Poczekalnia Dusz”, który został nagrany przez raperów: Sokoła i Pono. Kapela Czerniakowska wykonuje przeboje z repertuaru, który jest dobrze znany, na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej i który z pewnością przywoła legendy i wspomnienia z dawnych lat.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
WYNAJEM - GALICJA PRODUCTIONS
COMA SYMFONICZNIE
11 czerwca 2016 godz. 20:00 (wejście od 18:00)

symfonicznie-b-iext4832024Po sukcesie, jaki odniósł na przestrzeni ostatnich lat, projekt COMA SYMFONICZNIE, mamy zaszczyt zaprosić na kolejną, wyjątkową odsłonę tego cyklu. Ostatni, pożegnalny koncert Symfoniczny odbędzie się w Warszawie, w Parku Sowińskiego już 11 czerwca 2016 roku.

W czerwcu 2009 r. miał miejsce specjalny koncert zespołu Coma wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich - marzenie każdej rockowej grupy. W kolejnych latach zespół wraz z orkiestrą występował kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce. Koncerty symfoniczne Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.

Ponad dwugodzinne widowisko zabierze słuchaczy w wyjątkową podróż przez dyskografię zespołu, prezentując najważniejsze utwory z dorobku Comy w aranżacjach z kilkudziesięcioosobowym składem Orkiestry. Podczas koncertu pojawią się numery doskonale znane fanom z wydawnictwa "Symfonicznie", ale nie tylko.

Bilety do nabycia:

Bilety wyłącznie z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY, SINFONIA VARSOVIA
XVI Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka

SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
12 czerwca 2016 godz. 18:00

LMMuzyka klasyczna to nie tylko utwory słyszane za murami sal koncertowych. Już po raz 16. Orkiestra Sinfonia Varsovia organizuje Festiwal dla mieszkańców Warszawy. Po raz kolejny zagra w środku miasta – w parkach, na placach, w muzeach.

Festiwal rozpocznie wyjątkowe wydarzenie – Sinfonia Varsovia wystąpi w Amfiteatrze Sowińskiego w samym sercu Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. Orkiestrę poprowadzi obchodzący w tym roku jubileusz 80. Urodzin Maestro Jerzy Maksymiuk, a cały koncert uświetni znany szerokiej publiczności pianista i kompozytor Leszek Możdżer.

W programie znajdą się utwory Georga Gerschwina, znanego z takich kompozycji jak Summertime czy Błękitnej rapsodii oraz Leonarda Bernsteina, który skomponował muzykę m.in. do popularnego musicalu West Side Story. Bilety na koncert inauguracyjny będą dostępne w symbolicznej cenie – już od 20 zł. Na pozostałe koncerty odbywające się w ramach Festiwalu będzie wstęp wolny.

Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu został zainicjowany w 2001 roku przez założyciela i wieloletniego dyrektora orkiestry – Franciszka Wybrańczyka. Ta cykliczna impreza, dostępna dla bardzo szerokiej publiczności, wpisała się już na stałe w pejzaż kulturalny Warszawy, zyskując sobie sympatię jej mieszkańców. Ideą Festiwalu jest zaprezentowanie słuchaczom wielkich dzieł literatury muzycznej w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz znakomitych solistów i dyrygentów.

W tym roku Festiwal rozpocznie się 12 czerwca w Amfiteatrze Sowińskiego, a zakończy równo tydzień później, 19 czerwca, w siedzibie Sinfonii Varsovii podczas plenerowego koncertu przy Grochowskiej 272. Współorganizatorem koncertu inaugurującego Festiwal jest Wolskie Centrum Kultury.

 

Ceny biletów:

  • sektor lewy i sektor prawy - 20 złotych
  • sektor środkowy - 25 złotych
  • sektor VIP na proscenium - 80 złotych

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro , na www.biletyna.pl oraz w  Wolskim Centrum Kultury: Działdowska 6 (pn, wt., pt., 8-16, śr., czw., 8-19) a  także w  Amfiteatrze w  dniu przedstawienia.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury i Sinfonia Varsovia

logo nowe SV plus SyrenkaCJG logotyp pion biale tloRMF Classicnaszemiasto

 

 
DZIŚ PIĘKNOŚĆ TWĄ WIDZĘ
Spektakl historyczny
18 czerwca 2016 godz. 20:30

Skauci Europy zapraszają na spektakl historyczny pt. "Dziś piękność Twą widzę". Już po raz trzeci, na jednej scenie wystąpią skauci ze wszystkich środowisk z Warszawy i okolic.
Zaprezentowanych zostanie kilka wydarzeń z historii Polski przy pomocy prostych technik ekspesyjnych, takich jak: pantomima, gra świateł czy taniec.
Zobaczymy tym razem interpretację m.in. Chrztu Polski, Bitwy po Wiedniem, a także mniej znanego Soboru w Konstancji.
Wszystko to ma szansę stać się niezapomnianym widowiskiem oraz ciekawą lekcją historii, opowiedzianą przez młodych.
Zapraszamy całymi rodzinami!

Więcej informacji: www.skauci-europy.waw.pl

Organizator: Skauci Europy

Wstęp wolny

 

 
KONCERT LAUREATÓW
XXXVI Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych
19 czerwca 2016 godz. 16:00

PAZA 0342Wręczenie nagród i występ Laureatów w kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, kabaretowych i teatralnych.

Wolskie Centrum Kultury od 36 lat jest organizatorem Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych o zasięgu województwa mazowieckiego. W czasie 5 dni mogą zaprezentować się zespoły w wielu kategoriach wokalnych, tanecznych, folklorystycznych, musicalowych, kabaretowych i teatralnych. Rokrocznie przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, dając im możliwość prezentacji swoich umiejętności i pasji w przygotowanych specjalnie programach, ocenianych przez profesjonalne Jury. Możliwość występu przed publicznością mobilizuje wykonawców, podnosząc w nich wartości artystyczne do osiągania coraz wyższego poziomu. W ubiegłym roku w Przeglądzie wystąpiło 66 zespołów i 86 wokalistów. Ogółem wzięło udział 1104 osoby. 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY
V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY WOLA m.st. WARSZAWY "WIWAT WAKACJE 2016"
25 czerwca 2016 godz. 11:00 - 21:00

IMG 5109Juz po raz piąty odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola Miasta Strołecznego Warszawy "WIWAT WAKACJE 2016".

W rywalizacji tanecznej weźmie udział ponad 100 par tanecznych z terenu całego kraju w grupach wiekowych od lat 9 aż do par dorosłych w grupach rekreacyjnych i sportowych (od najniższej klasy H, po najwyższą - miedzynarodową klasę taneczną S). Rywalizację taneczną par oceniać będzie profesjonalne jury, w tym sami Mistrzowie i uczestnicy Programu Taniec z Gwiadami. p. Kamila Kajak, Andriej Mosejciuk, Paulna Glazik, Marek Kosaty, Marek Fiksa, Kinga Jurecka. O końcowym wyniku w poszczególnych klasach decydować będzie prezentacja tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota oraz quickstepa oraz latynoamerykańskich: samby, cza- chy, rumby, paso doble i jiva.

Organizatorzy przewidzieli liczne pokazy i atrakcje artystyczne.

Ceny biletów:

  • Bilet wstępu: 30zł
  • Opłata startowa: 25zł za styl, 30zł kombinacja

Organizator: Wolskie Centrum KulturyPolskie Towarzystwo Taneczne - Okręg Mazowiecki.

PTTlogo      |      62287073logo bucket kfc png

 

 

 
WYNAJEM - FIRMA PAWEŁ BOSAK
WARSAW SUMMER FESTIVAL
1 lipca 2016 godz 16:00

WarsawSummerNowyWARSAW SUMMER FESTIWAL 
Jedyne takie wydarzenie w stolicy przeczytaj wydarzenie !!!
Impreza Plenerowa można napisać w centrum Warszawy
Warszawska Wola Amfiteatr Park Sowiński , tego miejsca nie musimy Wam przedstawiać , każdy Warszawiak wie dokładnie gdzie znajduje się Amfiteatr .
1 lipca rozpoczęcie wakacji 2016r. z tego tytułu organizujemy imprezę z muzyką klubową na której zagrają można śmiało napisać najbardzej popularni Dj z Polski oraz Gwiazdy zza Granicy jako główni artyści imprezy.

WEJŚCIÓWKI MOŻNA KUPIĆ W DNIU IMPREZY
- VIP 250 ZŁ
- NORMALNY 45 ZŁ

 

LUB METODĄ PAYPAL:
 www.wejsciowkinaropoczeciewakacji.pl

 
ZACZAROWANY ŚWIAT
MUSICALU I OPERETKI
3 lipca 2016 godz. 18:00

Izabela KniazZapraszamy na koncert zatytułowany "Zaczarowany świat operetki i musicalu" podczas którego wystąpią uznani soliści Izabela Kniaź (sopran), Albert Memeti (tenor), przy akompaniamencie Tomasza Lupy (fortepian)  Magdalena Sokalska (skrzypce) i Tomasza Rawskiego (perkusja). W trakcie koncertu będzie można usłyszeć największe hity operetki, musicalu oraz pieśni neapolitańskie. Utwory te usłyszymy w specjalnie na ten koncert stworzonych pięknych aranżacjach klasyczno - jazzowych.

Więcej o artystne na:

Facebook,  TwitterLinkedIn

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
WYNAJEM - AGENCJA ARTYSTYCZNA PRO MUSICA
III LETNI FESTIWAL OPEROWY
15 lipca 2016 godz 20:00

carmenG. BIZET - CARMEN

W roli tytułowej Aleksandra Yakushevich

Chór Opery Polskiej, Roncole Verdi Ochestra pod dyrekcją Francesco Bottigliero

Bilety: salony EMPiK oraz na www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.kupbilecik.pl
Przedsprzedaż do 30 czerwca!

 

Ceny biletów:

  • do 30 czerwca: 110 zł / 80 zł / 65 zł / 50 zł
  • od 1 lipca: 130 zł / 95 zł / 80 zł / 60 zł
 
WYNAJEM - AGENCJA GO AHEAD
G-EAZY
25 sierpnia 2016

G EAZY park sowiDskiego

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na koncert G-Eazy’ego!

G-Eazy powoli staje się postacią bardzo rozpoznawalną w środowisku hip-hopowym. Młody raper ma już na koncie trzy albumy, występy na takich festiwalach jak Lollapalooza czy Vans Warped Tour i współpracę m.in. z Hoodiem Allenem, 2 Chainzem, Snoop Doggiem i Lilem Waynem. Pierwszy mixtape rapera, zatytułowany The Endless Summer, pomógł mu się wybić za sprawą remixu piosenki "Runaround Sue" autorstwa Diona DiMucci z 1961 roku. Piosenka stała się światowym hitem i zdobyła ponad 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Po serii występów na Vans Warped Tour w 2012 roku G-Eazy wydał swoją pierwszą płytę, Must Be Nice, i udał się w kolejną trasę, supportując Lila Wayne’a. Na rozpoczęcie roku 2014 raper wyruszył w kolejną, tym razem headlinerską trasę po USA, promując swoją nową, jeszcze nie wydaną płytę – These Things Happen. Płyta została w końcu wydana w czerwcu przez wytwórnię RCA Records, znaną z współpracy z takimi wykonawcami jak A$AP Rocky, Sia, Justin Timberlake, czy Bruno Mars. Album podbił listę R&B/Rap Billboardu, a także zdobył 3 miejsce na liście sprzedaży Billboard 200 z 265,000 sprzedanymi dotychczas kopiami. G-Eazy wyruszył na wyprzedaną światową trasę promującą album, From the Bay to the Universe, po czym zaczął pracę nad kolejną płytą. 4 grudnia 2015 roku G-Eazy wydał swoją najnowszą płytę, When It’s Dark Out, promowaną przez singiel Me, Myself & I z gościnnym udziałem Bebe Rexhy. Płyta od razu spotkała się z pozytywnymi opiniami na całym świecie, otrzymując świetne recenzje od Billboardu, The Guardian, czy Pitchforka. Album zadebiutował na 5 miejscu na liście sprzedaży Billboard 200 i na 1 miejscu na liście Top R&B/Hip-Hop Albums Billboardu, sprzedając ponad 263,000 w miesiąc, a niedługo później pokrył się złotem w USA. Również w Wielkiej Brytanii płyta była sukcesem, zdobywając 6 miejsce na liście UK's Top 40 R&B. W styczniu 2016 G-Eazy rozpoczął swoją drugą światową trasę koncertową, na której odwiedzi USA, Europę i Australię. Raper po raz pierwszy odwiedzi także Polskę! Tego wydarzenia nie można przegapić.

Bilety w cenie 135zł do nabycia na www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Zapraszamy!

 

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl