Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

nakretki link

 

 

PROGRAM NA CZERWIEC pobierz

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY
V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY WOLA m.st. WARSZAWY "WIWAT WAKACJE 2016"
25 czerwca 2016 godz. 11:00 - 21:00

IMG 5109Juz po raz piąty odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola Miasta Strołecznego Warszawy "WIWAT WAKACJE 2016".

W rywalizacji tanecznej weźmie udział ponad 100 par tanecznych z terenu całego kraju w grupach wiekowych od lat 9 aż do par dorosłych w grupach rekreacyjnych i sportowych (od najniższej klasy H, po najwyższą - miedzynarodową klasę taneczną S). Rywalizację taneczną par oceniać będzie profesjonalne jury, w tym sami Mistrzowie i uczestnicy Programu Taniec z Gwiadami. p. Kamila Kajak, Andriej Mosejciuk, Paulna Glazik, Marek Kosaty, Marek Fiksa, Kinga Jurecka. O końcowym wyniku w poszczególnych klasach decydować będzie prezentacja tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota oraz quickstepa oraz latynoamerykańskich: samby, cza- chy, rumby, paso doble i jiva.

Organizatorzy przewidzieli liczne pokazy i atrakcje artystyczne.

Ceny biletów:

  • Bilet wstępu: 30zł
  • Opłata startowa: 25zł za styl, 30zł kombinacja

Organizator: Wolskie Centrum KulturyPolskie Towarzystwo Taneczne - Okręg Mazowiecki.

PTTlogo      |      62287073logo bucket kfc png

 

 

 
WYNAJEM - FIRMA PAWEŁ BOSAK
WARSAW SUMMER FESTIVAL
1 lipca 2016 godz 16:00

WARSAW SUMMER FESTIWAL 
Jedyne takie wydarzenie w stolicy!
Impreza plenerowa w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego!
1 lipca zabrzmi muzyka klubowa, wystąpią najbardzej popularni Dj z Polski oraz Gwiazdy zza granicy.

WEJŚCIÓWKI MOŻNA KUPIĆ W DNIU IMPREZY
- VIP 250 ZŁ
- NORMALNY 45 ZŁ

 

LUB METODĄ PAYPAL:
 www.wejsciowkinaropoczeciewakacji.pl

 
CYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY TERNO
60 lat muzycznej wędrówki Terno i Edwarda Dębickiego
2 lipca 2016 godz. 18:00

Romane Dyvesa 2014 6 0108 fot Arkadiusz SikorskiCYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY TERNO - Prawdziwy romski folklor, od 60 lat na scenach całego świata. Zespół uznawany za jeden z najlepszych w Europie. Swoją wyjątkową pozycję zawdzięcza jego założycielowi Edwardowi Dębickiemu-(kompozytorowi, poecie i muzykowi). Dzięki jego twórczości i profesjonalizmowi program zespołu jest różnorodny i autentyczny.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
ZACZAROWANY ŚWIAT
MUSICALU I OPERETKI
3 lipca 2016 godz. 18:00

Izabela KniazZapraszamy na koncert zatytułowany "Zaczarowany świat operetki i musicalu" podczas którego wystąpią uznani soliści Izabela Kniaź (sopran), Albert Memeti (tenor), przy akompaniamencie Tomasza Lupy (fortepian)  Magdalena Sokalska (skrzypce) i Tomasza Rawskiego (perkusja). W trakcie koncertu będzie można usłyszeć największe hity operetki, musicalu oraz pieśni neapolitańskie. Utwory te usłyszymy w specjalnie na ten koncert stworzonych pięknych aranżacjach klasyczno - jazzowych.

Więcej o artystce na:

Facebook,  TwitterLinkedIn

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
HANNA ŚLESZYŃSKA z zespołem
10 lipca 2016 godz. 18:00

Hanna Sleszynska koncertKoncert Hanny Śleszyńskiej to estradowa prezentacja wizerunku muzycznego artystki, która jest nie tylko znakomitą aktorką, ale również  wokalistą, jest także laureatką I nagrody XIII-go Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Usłyszymy m.in. piosenki z repertuaru Lizy Minelli, wielkie hity musicalowe, jak również klasyki polskiej piosenki. Repertuar muzyczny Hanny Śleszyńskiej nie schlebia tanim gustom, skłania do refleksji i daje poczucie uczestnictwa w wydarzeniu artystycznym.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
WYNAJEM - AGENCJA ARTYSTYCZNA PRO MUSICA
III LETNI FESTIWAL OPEROWY
15 lipca 2016 godz 20:00

carmenG. BIZET - CARMEN

W roli tytułowej Aleksandra Yakushevich

Chór Opery Polskiej, Roncole Verdi Ochestra pod dyrekcją Francesco Bottigliero

Bilety: salony EMPiK oraz na www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.kupbilecik.pl
Przedsprzedaż do 30 czerwca!

 

Ceny biletów:

  • do 30 czerwca: 110 zł / 80 zł / 65 zł / 50 zł
  • od 1 lipca: 130 zł / 95 zł / 80 zł / 60 zł
 
WOLSKI TEATR LETNI:
BUBLOTEKA

17 lipca 2016 godz. 18:00

Bubloteka SPEKTAKL "BUBLOTEKA" to sztuka (tragifarsa na dwóch aktorów – Zachariasz Muszyński i Janusz Leśniewski) została przygotowana w ramach Obserwatorium Artystycznego Entrée i miała premierę 19 grudnia 2015 roku na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie.
Rzecz dzieje się w małej, warszawskiej, osiedlowej bibliotece. Bibliotekarzem jest tu Piotr, który by ratować swoje małżeństwo decyduje się schować za biurkiem wśród regałów książek. Kim jest naprawdę?
Pewnego dnia do biblioteki przychodzi Andrzej… Niby zwykły czytelnik, niby taksówkarz, niby pisarz-amator. Ale czy rzeczywiście? Po co tak naprawdę tu przyszedł?
„Bubloteka” to opowieść o kulturze i popkulturze, o książkach, życiu, miłości oraz chęci bycia popularnym i sławnym za wszelką cenę. Czy życie współczesnych gwiazd to bubel? Czym jest życie przeciętnego człowieka obcującego z popkulturą? I co ma do tego literatura?

Scenariusz: Małgorzata Karolina Piekarska
Reżyseria: zespół
Występują: Zachariasz Muszyński: Piotr Z., Janusz Leśniewski: Andrzej S.
Opracowanie muzyczne: Małgorzata Karolina Piekarska
Projekt scenografii i kostiumy: zespół
czas trwania: ok. 90 minut.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
FOLKOWY DZIEŃ NA WOLI
impreza na terenie Parku Sowińskiego i Amfiteatru

24 lipca 2016 godz. 15:00

FolkowyDzienNaWoli prev 01Światowe Dni Młodzieży - imprezę rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie śpiewy przy instrumentach akustycznych, tańce oraz animacje. Na zakończenie koncert "Na Ludową Nutę" w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego "Warszawa" Zespół wielokrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych i występował w 24 krajach na 4 kontynentach, a w swoim dorobku ma liczne wyróżnienia.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy / Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
WOLSKI TEATR LETNI:
PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY
7 sierpnia 2016 godz. 18:00

Autor: Siemion Złotnikow  
Występują: Dina - Anna Wojton,   Wiktor - Tomasz Dedek                       

Pewnego dnia przyszedł mężczyzna do kobiety. Zwyczajny mężczyzna do zwyczajnej kobiety. Co mogło się wtedy wydarzyć? Przecież to mogła być historia każdego z nas. Zaaranżowane spotkanie od początku przebiega nie tak. Rozczarowanie? A może jednak warto spróbować? Początkowa wzajemna fascynacja, zauroczenie, deklaracje i miłosna euforia, ustępują miejsca tragikomicznej awanturze. Czy tak krótka znajomość przetrwa? Oboje są spragnieni miłości i akceptacji.   Ona – rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej szansą na odmianę losu. On – aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia.  Oboje muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością.

Autor porusza w niej odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów.  Świetna obsada i doskonale napisany tekst dadzą Państwu wiele satysfakcji.

Siemion Złotnikow, urodził się w 1945r w Samarkandzie.  Z wykształcenia jest filologiem. Pracował jako elektromonter, dziennikarz sportowy oraz trener. W wieku trzydziestu lat, nieoczekiwanie napisał swoją pierwszą sztukę. Spektakl Przyszedł mężczyzna do kobiety miał swoją premierę w moskiewskim Teatrze im. Puszkina. W 1986r w Teatrze Nowym w Łodzi odbyła się jej polska prapremiera. Siemion Złotnikow obecnie mieszka i pracuje w Izraelu.„Piszę sztuki o ludziach, którym współczuję, którymi się zachwycam i z których jestem dumny.”- Siemion Złotnikow  

Anna Wojton – aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami: Powszechnym, Ateneum, Nowym, Ochoty w Warszawie. Debiutowała w filmie fabularnym pt. Nowy York, 4 rano. Zagrała w serialach, m.in. w: Na Wspólnej, M jak Miłość, Odwróceni, Na dobre i na złe, Tylko miłość, To nie koniec świata, Ranczo. Wystąpiła w filmach Marka Koterskiego pt. Dzień Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Znana głównie z roli Mariolki w serialu W Labiryncie, a następnie z kontynuacji tej roli w serialu Klan. 

Tomasz Dedek – aktor filmowy i teatralny. Przez 20 lat związany z teatrem Ateneum w Warszawie. Zagrał m. In w filmach: Psy, Generał Nil, Sztos, Pułkownik Kwiatkowski, Pan Tadeusz oraz m.in. w serialach: Złotopolscy, M jak Miłość, Miodowe Lata, Kasia i Tomek, Na dobre i na złe, Plebania, Ojciec Mateusz, Barwy Szczęścia, Na Wspólnej, Czas Honoru, Hotel 52, Pierwsza Miłość, Galeria. Dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w Rodzinie Zastępczej.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
KONCERT Z OKAZJI 96 ROCZNICY
BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU
14 sierpnia 2016 godz. 16:00

Wystąpi orkiestra dęta

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny

 

 

 
WYNAJEM - AGENCJA GO AHEAD
G-EAZY
25 sierpnia 2016

G EAZY park sowiDskiego

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na koncert G-Eazy’ego!

G-Eazy powoli staje się postacią bardzo rozpoznawalną w środowisku hip-hopowym. Młody raper ma już na koncie trzy albumy, występy na takich festiwalach jak Lollapalooza czy Vans Warped Tour i współpracę m.in. z Hoodiem Allenem, 2 Chainzem, Snoop Doggiem i Lilem Waynem. Pierwszy mixtape rapera, zatytułowany The Endless Summer, pomógł mu się wybić za sprawą remixu piosenki "Runaround Sue" autorstwa Diona DiMucci z 1961 roku. Piosenka stała się światowym hitem i zdobyła ponad 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Po serii występów na Vans Warped Tour w 2012 roku G-Eazy wydał swoją pierwszą płytę, Must Be Nice, i udał się w kolejną trasę, supportując Lila Wayne’a. Na rozpoczęcie roku 2014 raper wyruszył w kolejną, tym razem headlinerską trasę po USA, promując swoją nową, jeszcze nie wydaną płytę – These Things Happen. Płyta została w końcu wydana w czerwcu przez wytwórnię RCA Records, znaną z współpracy z takimi wykonawcami jak A$AP Rocky, Sia, Justin Timberlake, czy Bruno Mars. Album podbił listę R&B/Rap Billboardu, a także zdobył 3 miejsce na liście sprzedaży Billboard 200 z 265,000 sprzedanymi dotychczas kopiami. G-Eazy wyruszył na wyprzedaną światową trasę promującą album, From the Bay to the Universe, po czym zaczął pracę nad kolejną płytą. 4 grudnia 2015 roku G-Eazy wydał swoją najnowszą płytę, When It’s Dark Out, promowaną przez singiel Me, Myself & I z gościnnym udziałem Bebe Rexhy. Płyta od razu spotkała się z pozytywnymi opiniami na całym świecie, otrzymując świetne recenzje od Billboardu, The Guardian, czy Pitchforka. Album zadebiutował na 5 miejscu na liście sprzedaży Billboard 200 i na 1 miejscu na liście Top R&B/Hip-Hop Albums Billboardu, sprzedając ponad 263,000 w miesiąc, a niedługo później pokrył się złotem w USA. Również w Wielkiej Brytanii płyta była sukcesem, zdobywając 6 miejsce na liście UK's Top 40 R&B. W styczniu 2016 G-Eazy rozpoczął swoją drugą światową trasę koncertową, na której odwiedzi USA, Europę i Australię. Raper po raz pierwszy odwiedzi także Polskę! Tego wydarzenia nie można przegapić.

Bilety w cenie 135zł do nabycia na www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Zapraszamy!

 

 
WOLSKA JESIEŃ KULTURY
10 września 2016 godz. 16:00

Koncert zespołu  Sound’n Grace o godz.18.00.

Po sukcesie albumu „ATOM”, która w błyskawicznym tempie uzyskała status złotej płyty i spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno fanów jak i krytyków muzycznych. Wylansowaniu takich hitów jak.... „Dach”,„Możesz wszystko” „Na pewno” czy „Someone”, które przez wiele tygodni były najczęściej granymi polskimi piosenkami w radiach, bijąc rekordy sprzedaży digitalnej. 20 listopada Tabb&Sound’n’Grace przygotowali specjalny dwupłytowy album, zawierający dodatkowo poza wymienionymi hitami i piosenką promująca Listy do M2, także drugi album ze świątecznymi nagraniami. Płyta zawierająca tradycyjne kolędy, ale także świeckie piosenki o charakterze świątecznym, pobiła rekordy popularności w okresie świątecznym i pokryła się Platyną.
Rok 2015 należał do nich! Tabb&Sound’n’Grace zdobyli liczne nagrody m.in. Eska Music Awards za radiowy debiut roku. Ich singiel „Dach” znalazł się na drugim miejscu wśród najczęściej granych polskich piosenek w radiach....a płyta ATOM, trafiła do TOP 20 najczęściej kupowanych płyt w Polsce obok Adele, Ed Sheeran, Dawida Podsiadło czy Stinga.
 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny

 

 

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl