Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

nakretki link

 

 

PROGRAM NA SIERPIEŃ pobierz

 
WOLSKI TEATR LETNI:
PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY
7 sierpnia 2016 godz. 18:00

Autor: Siemion Złotnikow  
Występują: Dina - Anna Wojton,   Wiktor - Tomasz Dedek                       

Pewnego dnia przyszedł mężczyzna do kobiety. Zwyczajny mężczyzna do zwyczajnej kobiety. Co mogło się wtedy wydarzyć? Przecież to mogła być historia każdego z nas. Zaaranżowane spotkanie od początku przebiega nie tak. Rozczarowanie? A może jednak warto spróbować? Początkowa wzajemna fascynacja, zauroczenie, deklaracje i miłosna euforia, ustępują miejsca tragikomicznej awanturze. Czy tak krótka znajomość przetrwa? Oboje są spragnieni miłości i akceptacji.   Ona – rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej szansą na odmianę losu. On – aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia.  Oboje muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością.

Autor porusza w niej odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów.  Świetna obsada i doskonale napisany tekst dadzą Państwu wiele satysfakcji.

Siemion Złotnikow, urodził się w 1945r w Samarkandzie.  Z wykształcenia jest filologiem. Pracował jako elektromonter, dziennikarz sportowy oraz trener. W wieku trzydziestu lat, nieoczekiwanie napisał swoją pierwszą sztukę. Spektakl Przyszedł mężczyzna do kobiety miał swoją premierę w moskiewskim Teatrze im. Puszkina. W 1986r w Teatrze Nowym w Łodzi odbyła się jej polska prapremiera. Siemion Złotnikow obecnie mieszka i pracuje w Izraelu.„Piszę sztuki o ludziach, którym współczuję, którymi się zachwycam i z których jestem dumny.”- Siemion Złotnikow  

Anna Wojton – aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami: Powszechnym, Ateneum, Nowym, Ochoty w Warszawie. Debiutowała w filmie fabularnym pt. Nowy York, 4 rano. Zagrała w serialach, m.in. w: Na Wspólnej, M jak Miłość, Odwróceni, Na dobre i na złe, Tylko miłość, To nie koniec świata, Ranczo. Wystąpiła w filmach Marka Koterskiego pt. Dzień Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Znana głównie z roli Mariolki w serialu W Labiryncie, a następnie z kontynuacji tej roli w serialu Klan. 

Tomasz Dedek – aktor filmowy i teatralny. Przez 20 lat związany z teatrem Ateneum w Warszawie. Zagrał m. In w filmach: Psy, Generał Nil, Sztos, Pułkownik Kwiatkowski, Pan Tadeusz oraz m.in. w serialach: Złotopolscy, M jak Miłość, Miodowe Lata, Kasia i Tomek, Na dobre i na złe, Plebania, Ojciec Mateusz, Barwy Szczęścia, Na Wspólnej, Czas Honoru, Hotel 52, Pierwsza Miłość, Galeria. Dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w Rodzinie Zastępczej.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
KONCERT Z OKAZJI 96 ROCZNICY
BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU
14 sierpnia 2016 godz. 16:00

14.08 MODERATO WARKAWystąpi Orkiestra Dęta Moderato z Warki

„Moderato” to orkiestra miejska działająca w strukturach Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce.
Prezentują oni wysoki poziom artystyczny i sięgają po coraz bardziej skomplikowane utwory i aranże. Dowodem tego są liczne nagrody zdobywane na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Najważniejsze z nich to:

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych (Kozy, Bielsko-Biała, Jasienica),
  • Balkan Folk Fest – Varna Bułgaria o Tytuł „The Best of the Best”
  • 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu
  • XI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” w Kozach k/Bielska Białej
  • X Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” w Kozach k/Bielska Białej
  • Konkurs na Najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu
  • XVI Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych – Warszawa-Ursus
  • wyróżnienie medalem im. Glenna Millera przez Orkiestrę Amerykańskich Sił Powietrznych

Warecka Orkiestra nagrała dwie płyty: „Swing w grodzie piwa i historii” oraz „Vivat Warka!”. W 2015 roku wydana została książka opowiadająca ponad 100-letnią historię muzyki orkiestrowej w Warce pt. „Czarodzieje z Warki”.

Warecka Orkiestra to swing, blues, jazz i orkiestra w jednym…

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny

 

 

 
WYNAJEM - AGENCJA GO AHEAD
G-EAZY
25 sierpnia 2016

G EAZY park sowiDskiego

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na koncert G-Eazy’ego!

G-Eazy powoli staje się postacią bardzo rozpoznawalną w środowisku hip-hopowym. Młody raper ma już na koncie trzy albumy, występy na takich festiwalach jak Lollapalooza czy Vans Warped Tour i współpracę m.in. z Hoodiem Allenem, 2 Chainzem, Snoop Doggiem i Lilem Waynem. Pierwszy mixtape rapera, zatytułowany The Endless Summer, pomógł mu się wybić za sprawą remixu piosenki "Runaround Sue" autorstwa Diona DiMucci z 1961 roku. Piosenka stała się światowym hitem i zdobyła ponad 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Po serii występów na Vans Warped Tour w 2012 roku G-Eazy wydał swoją pierwszą płytę, Must Be Nice, i udał się w kolejną trasę, supportując Lila Wayne’a. Na rozpoczęcie roku 2014 raper wyruszył w kolejną, tym razem headlinerską trasę po USA, promując swoją nową, jeszcze nie wydaną płytę – These Things Happen. Płyta została w końcu wydana w czerwcu przez wytwórnię RCA Records, znaną z współpracy z takimi wykonawcami jak A$AP Rocky, Sia, Justin Timberlake, czy Bruno Mars. Album podbił listę R&B/Rap Billboardu, a także zdobył 3 miejsce na liście sprzedaży Billboard 200 z 265,000 sprzedanymi dotychczas kopiami. G-Eazy wyruszył na wyprzedaną światową trasę promującą album, From the Bay to the Universe, po czym zaczął pracę nad kolejną płytą. 4 grudnia 2015 roku G-Eazy wydał swoją najnowszą płytę, When It’s Dark Out, promowaną przez singiel Me, Myself & I z gościnnym udziałem Bebe Rexhy. Płyta od razu spotkała się z pozytywnymi opiniami na całym świecie, otrzymując świetne recenzje od Billboardu, The Guardian, czy Pitchforka. Album zadebiutował na 5 miejscu na liście sprzedaży Billboard 200 i na 1 miejscu na liście Top R&B/Hip-Hop Albums Billboardu, sprzedając ponad 263,000 w miesiąc, a niedługo później pokrył się złotem w USA. Również w Wielkiej Brytanii płyta była sukcesem, zdobywając 6 miejsce na liście UK's Top 40 R&B. W styczniu 2016 G-Eazy rozpoczął swoją drugą światową trasę koncertową, na której odwiedzi USA, Europę i Australię. Raper po raz pierwszy odwiedzi także Polskę! Tego wydarzenia nie można przegapić.

Bilety w cenie 135zł do nabycia na www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Zapraszamy!

 

 
KARAOKE SHOW!
21 sierpnia 2016 godz. 17:00

DSC 5835 1Konkurs dla dorosłych „KARAOKE SHOW!” organizowany jest w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego, już po raz drugi. Mogą w nim wziąć udział osoby pełnoletnie, które kochają śpiewać i odważą się wystąpić przed publicznością na dużej, profesjonalnej scenie. Eliminacje do konkursu planowane są będą w lipcu, w warszawskich pubach. Terminarz i miejsca eliminacji podane zostaną na funpage Konkursu dla dorosłych „Karaoke SHOW!”.

Jury wyłoni 15 najlepiej śpiewających wokalistów, którzy 21 sierpnia od godz. 17.00, będą mogli zaprezentować się na scenie w Amfiteatrze Parku Sowińskiego i zawalczyć o jedno z trzech pierwszych miejsc.

W czasie imprezy, jako gość specjalny wystąpi aktor i wokalista - Dariusz Kordek.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
KOCHAM CIĘ, BROADWAY
28 sierpnia 2016 godz. 18:00

Kocham cie BROADWAY 1Rewia „KOCHAM CIĘ, BROADWAY” nawiązuje do najlepszych tradycji widowisk musicalowych.

Nicola Palladini, przy udziale włoskiej aktorki musicalowej Sereny Ottardo, poprowadzi Widzów przez kilkadziesiąt znanych i cenionych utworów, z takich produkcji jak: „Dirty Dancing”, „Grease”, „Cabaret”, „Jesus Christ Superstar”, czy „Chicago”.
Repertuar został starannie dobrany tak, by zawarły się w nim utwory, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego musicalu. Wystarczy wspomnieć, takie tytuły jak „Mamma Mia”, czy „The Blues Brothers” aby jasnym stało się, że będzie to spotkanie z muzyką rozrywkową najwyższych lotów, jednocześnie wysmakowaną i wpadającą w ucho, przepięknie i bogato aranżowaną.

Widzowie usłyszą niezapomniane szlagiery „All that jazz”, wzruszą się przy „The Time of My Life” i dadzą porwać do tańca przy kawałkach Abby.

Przypomną sobie „Respect” Arethy Franklin i zanucą „Luck Be A Lady". Wzruszą się przy legendarnym już "New York, New York" a rozweselą się przy „Everybody need somebody”.

Tłem dla Rewii będą unikatowe, specjalnie na tę okazję przygotowane wideoprojekcje, solistom będą towarzyszyć zespół wokalny oraz tancerze baletu, a orkiestrą zadyryguje Krzysztof Brzeziński.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury
Wstęp wolny

 

 

 
KAPELA ZE WSI WARSZAWA
4 września 2016 godz. 16:00

Koncert z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Poczęstunek wojskowa grochówka. 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny

 

 

 
WOLSKA JESIEŃ KULTURY
10 września 2016 godz. 16:00

Koncert zespołu  Sound’n Grace o godz.18.00.

Po sukcesie albumu „ATOM”, która w błyskawicznym tempie uzyskała status złotej płyty i spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno fanów jak i krytyków muzycznych. Wylansowaniu takich hitów jak.... „Dach”,„Możesz wszystko” „Na pewno” czy „Someone”, które przez wiele tygodni były najczęściej granymi polskimi piosenkami w radiach, bijąc rekordy sprzedaży digitalnej. 20 listopada Tabb&Sound’n’Grace przygotowali specjalny dwupłytowy album, zawierający dodatkowo poza wymienionymi hitami i piosenką promująca Listy do M2, także drugi album ze świątecznymi nagraniami. Płyta zawierająca tradycyjne kolędy, ale także świeckie piosenki o charakterze świątecznym, pobiła rekordy popularności w okresie świątecznym i pokryła się Platyną.
Rok 2015 należał do nich! Tabb&Sound’n’Grace zdobyli liczne nagrody m.in. Eska Music Awards za radiowy debiut roku. Ich singiel „Dach” znalazł się na drugim miejscu wśród najczęściej granych polskich piosenek w radiach....a płyta ATOM, trafiła do TOP 20 najczęściej kupowanych płyt w Polsce obok Adele, Ed Sheeran, Dawida Podsiadło czy Stinga.
 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny

 

 

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl